Kosze łazienkowe

Kosze łazienkowe

Jednym z elementów wystroju, o którym nie można zapomnieć podczas aranżowania łazienki, jest kosz na śmieci. Zwiększa on ergonomię użytkowania pomieszczenia, pozwalając na wygodne utylizowanie odpadków. Kosze na śmieci do łazienki również mogą wpisywać się w stylistykę wystroju – zwłaszcza jeśli są dopasowane do innych akcesoriów łazienkowych.

W naszej ofercie znajdziesz kosze na śmieci do łazienki, które prezentować się będą dobrze w każdym wnętrzu, a przy okazji wprowadzą w cztery ściany łazienki powiew nowoczesności.

Cena
Marka
Kolor
Szerokość (cm)
Długość (cm)
Pojemność (l)
Linia
Wysokość (cm)
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 6

Ustaw kierunek malejący
 1. Kosz ZAC GREY na śmieci z pedałem 3 l Kosz ZAC GREY na śmieci z pedałem 3 l
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
 2. Kosz ZAC WHITE na śmieci z pedałem 3 l Kosz ZAC WHITE na śmieci z pedałem 3 l
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
 3. Kosz DEL na śmieci XS 2 l Kosz DEL na śmieci XS 2 l
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
  KOZIOL
  Kosz DEL na śmieci XS 2 l
  69,90 zł
 4. Kosz DEL na śmieci XS 2 l Kosz DEL na śmieci XS 2 l
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
  KOZIOL
  Kosz DEL na śmieci XS 2 l
  59,90 zł
 5. Kosz DEL na śmieci XS 2 l Kosz DEL na śmieci XS 2 l
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
  KOZIOL
  Kosz DEL na śmieci XS 2 l
  59,90 zł
 6. Kosz MAGNUS z pedałem 3 l Kosz MAGNUS z pedałem 3 l
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
  ALSEA
  Kosz MAGNUS z pedałem 3 l
  39,90 zł

Łazienka to miejsce, gdzie na co dzień tworzy się wiele odpadów – zużyte artykuły higieniczne, rolki po papierze toaletowym, śmieci po opakowaniach kosmetyków itd. Chociaż można utylizować je w koszu kuchennym, dużo prościej dokupić niewielki kosz łazienkowy, który można wygodnie opróżnić. W zależności od ilości domowników i wielkości łazienki wybierz pojemność kosza, a estetykę produktu dopasuj do stylistyki wnętrza – dzięki temu będzie on stanowić użyteczny i harmonijny dodatek do Twojej łazienki.

Metalowe czy plastikowe? – kosze łazienkowe od A do Z

Plastikowe kosze łazienkowe są całkowicie odporne na wilgoć, której w łazience przecież nie brakuje. Są również tańsze i łatwiejsze w czyszczeniu. Chociaż łatwiej zutylizować odpady, gdy wewnątrz znajduje się worek na śmieci, plastikowe kubełki nie potrzebują tego zabezpieczenia – wystarczy przemyć je wodą. Warto jednak pamiętać, że są stosunkowo mało odporne na uszkodzenia mechaniczne – należy więc umieścić je w miejscu, gdzie ciężko je przypadkowo kopnąć.

O wiele bardziej wytrzymałe są kosze łazienkowe wykonane z metalu. Również wizualnie wydają się solidniejsze – pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Chociaż łatwo zostawić na nich odbite ślady palców, łatwo je również wyczyścić. Kosze metalowe potrzebują dodatkowego zabezpieczenia przed odpadami (gdyż czasami źle reagują z kwasami i zasadami), dlatego wewnątrz często umieszczony jest plastikowy, wyjmowalny pojemnik – ułatwia on utylizację odpadów.

Metalowe kosze na odpadki sprawdzają się również w miejscach użyteczności publicznej. Są tam o wiele bardziej eksploatowane, a co za tym idzie, muszą wykazywać się odpornością, dzięki której przetrwają parę sezonów.

Funkcjonalny design – na co zwrócić uwagę?

Kosze łazienkowe muszą być skonstruowane tak, by jak najbardziej ograniczać namnażanie się bakterii oraz hamować przykre zapachy. Dlatego podstawowym wyznacznikiem dobrego pojemnika na odpady jest pokrywka – najlepiej, jeśli jest ona podnoszona za pomocą pedału, który naciska się stopą. Dzięki temu nie masz bezpośredniego kontaktu z powierzchnią kosza i nie przenosisz bakterii na dłoniach. Wygodne jest również uchylne wieczko.

Dobrze, by łazienkowy kosz na śmieci posiadał także gumowe lub antypoślizgowe wykończenie. W końcu zazwyczaj umiejscowiony jest on na podłodze, która często jest wilgotna lub ulega zalaniu. Bardzo wygodnym atutem łazienkowych koszy jest również wyjmowalny pojemnik wyposażony w uchwyt – pozwala Ci to ograniczyć do maksimum kontakt z zwartością oraz ułatwia transport.

W naszej ofercie znajdziesz funkcjonalne dodatki do łazienek, w tym również łazienkowe kosze na odpadki – dzięki nim Twoja łazienka nabierze nowoczesnego charakteru i będzie oazą porządku. Sprawdź i przekonaj się, jak dużo mogą zmienić detale!