Podnóżki

Podnóżki

Jeśli chcesz, by twój salon stał się miejscem, w którym komfort i estetyka nierozerwalnie łączą się w spójną kompozycję, musisz stworzyć aranżację przemyślaną w najmniejszych szczegółach. A jednym z takich szczegółów jest… podnóżek do fotela. Stanowi on nie tylko uzupełnienie wystroju, ale także zamienia salon w harmonijną przestrzeń, w której możesz całkowicie zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu.

W naszej ofercie znajdziesz tapicerowane podnóżki pod nogi, które doskonale wpasują się w każdą aranżację. Dobrze dobrany podnóżek do kanapy pomoże Ci zrozumieć, czym tak naprawdę jest wygoda.

Kolor
Długość (cm)
Głębokość (cm)
Wysokość (cm)
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
 1. Podnóżek MOSS welurowy granatowy 61x41x38 cm Podnóżek MOSS welurowy granatowy 61x41x38 cm
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
  HOMLA
  Podnóżek MOSS welurowy granatowy 61x41x38 cm
  119,20 zł 149,00 zł
 2. Podnóżek MOSS welurowy różowy 61x41x38 cm Podnóżek MOSS welurowy różowy 61x41x38 cm
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
  HOMLA
  Podnóżek MOSS welurowy różowy 61x41x38 cm
  119,20 zł 149,00 zł
 3. Podnóżek MOSS welurowy zielony 61x41x38 cm Podnóżek MOSS welurowy zielony 61x41x38 cm
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
  HOMLA
  Podnóżek MOSS welurowy zielony 61x41x38 cm
  119,20 zł 149,00 zł
 4. Podnóżek MOSS welurowy czarny 61x41x38 cm Podnóżek MOSS welurowy czarny 61x41x38 cm
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
  HOMLA
  Podnóżek MOSS welurowy czarny 61x41x38 cm
  119,20 zł 149,00 zł
 5. Podnóżek MOSS welurowy szary 61x41x38 cm Podnóżek MOSS welurowy szary 61x41x38 cm
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
  HOMLA
  Podnóżek MOSS welurowy szary 61x41x38 cm
  119,20 zł 149,00 zł

Chociaż przez wiele dekad podnóżki do foteli wydawały się zbytecznym luksusem, w ostatnich latach wracają do łask. I bardzo dobrze! W końcu nie tylko pełnią funkcję ozdobną, ale również pomagają zrelaksować się i odciążyć układ kostny i mięśniowy. Chociaż podnóżki do salonu odznaczają się zupełnie inną estetyką niż podnóżki biurowe, zasada ich działania jest taka sama – a więc w domowym biurze możesz wykorzystywać również mebel z salonu.  

Podnóżki do fotela – maksymalny komfort siedzenia 

Podnóżki to niedoceniane elementy wystroju – wciąż funkcjonują głównie jako dodatki, a nie meble w pełnym tego słowa znaczeniu. Mają za zadanie zwiększać komfort siedzenia i dopełniać fotel, stanowiąc jego naturalne przedłużenie. Aby podnóżek pod stopy zapewniał całkowite podparcie sylwetki, a tym samym odciążał mięśnie nóg i kręgosłup, jego wysokość musi być dopasowana do wysokości, na której osadzone jest siedzisko fotela. Dobrze dobrany podnóżek pozwala poprawić krążenie, a tym samym ogranicza ryzyko występowania żylaków i pomaga uporać się z opuchlizną nóg.  

Aby podnóżek do fotela był jak najbardziej komfortowy, weź pod uwagę powierzchnię użytkową – musi być na tyle duża, by pomieścić spokojnie obie stopy. Ponieważ podnóżki są intensywnie eksploatowane i muszą utrzymać na co dzień ciężar nóg, stelaż musi być wykonany z solidnych surowców, a tapicerka z materiału, który nie będzie się odkształcać, wycierać i odbarwiać. Dobrze sprawdzi się więc poliester.  

Pod nogi i pod kubek – uniwersalne podnóżki do salonu  

Podnóżki do salonu są równie uniwersalne, co pufy – stanowić mogą dodatkowe miejsce siedzące, a także drobny stolik, na którym odłożysz książkę lub gazetę. Ze względu na kompaktowe wymiary sprawdzą się więc w małych mieszkaniach, gdyż nieużywane można wsunąć pod stolik kawowy lub schować do szafy – i nie zajmą wiele miejsca – a w razie wizyty gości mogą służyć za dodatkowe miejsce do siedzenia.  

Podnóżki do fotela mogą być również wykorzystywane w domowym biurze podczas pracy przy komputerze – muszą być jednak na tyle niskie, by twoje kolana pozostawały zgięte pod kątem prostym, podczas gdy ręce na biurku również zginają się w łokciach o 90 stopni. Taka postawa pozwala ograniczyć bóle mięśni i kręgosłupa.  

Estetyka podnóżków – nie tylko glamour!  

Chociaż podnóżki kojarzą się z tradycyjną elegancją, coraz częściej na rynku pojawiają się meble stanowiące komplet z fotelami. Dzięki spójnej estetyce wprowadzają we wnętrza elementy harmonii.  

W naszym sklepie internetowym odnajdziesz podnóżki do salonu o skandynawskiej estetyce – posiadają drewniane nogi o zwężanym ku dołowi przekroju. Niezależnie od tego, czy wolisz stonowaną kolorystykę czy odważne kolory, w Homla znajdziesz podnóżek dla siebie!