Lampy podłogowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Lampy podłogowe stanowią elementy oświetlenia salonu, które oprócz funkcji praktycznej – doświetlania wnętrza – spełniają także funkcję dekoracyjną, będąc designerskim dziełem sztuki. Wielu właścicieli małych mieszkań decyduje się zrezygnować z lamp podłogowych na rzecz sufitowych – aby zaoszczędzić miejsce. Jednak dobrze dobrana lampa podłogowa może idealnie wykorzystywać wolną przestrzeń, w której nie stanąłby żaden mebel, a dodatkowo podkreślać piękno wystroju i… optycznie powiększać wnętrze! Warto jednak pamiętać, że lampy podłogowe rzucają się w oczy dużo bardziej niż kinkiety czy żyrandole, gdyż zazwyczaj znajdują się na wysokości wzroku. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na ich dopasowanie do aranżacji.

Oświetlenie w salonie – możesz powiększyć przestrzeń!

Właściwe rozplanowanie oświetlenia może pomóc zniwelować wszelkie mankamenty pomieszczenia – optycznie poszerzyć lub wydłużyć pokój, a nawet sprawić, że będzie on wydawał się wyższy.

Jeśli chcesz powiększyć wąski pokój, skieruj źródło światła na dłuższe ściany. Zadbaj także o to, by oświetlić ciemne fragmenty pomieszczenia, takie jak kąty i wnęki. Lampy podłogowe do małych salonów powinny posiadać przepuszczające światło abażury (aby mocno oświetlić wnętrza) lub samą ozdobną żarówkę – dzięki wykorzystaniu bezpośredniego źródła światła, pokój wydaje się większy, gdyż każda ze ścian jest oświetlona. Jeśli lampa podłogowa ma służyć za główne źródło światła w salonie, wybierz żarówkę o barwie chłodnej lub neutralnej – to również pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń. 

Lampy podłogowe dobrane do wnętrza

Bardzo ważna jest sama forma lampy podłogowej. W salonach, które nie grzeszą metrażem, lampa musi  wyróżniać się delikatną estetyką i lekkimi kształtami, aby nie przytłoczyła aranżacji i nie zdominowała jej stylistyki.

Lampy podłogowe zazwyczaj wykorzystywane są przy tworzeniu kącików relaksu. Dobrze wyglądają w połączeniu z wygodnymi fotelami, a przy okazji tworzą z nimi najbardziej praktyczną kompozycję – pomagają oświetlić kartki, gdy odpoczywasz po pracy z książką w dłoni. Warto dobrać wysokość lampy podłogowej do miejsca jej usytuowania – te tuż obok fotela powinny być na tyle wysokie, by światło padało od góry, a nie od boku, aby ochronić Twoje oczy. Dobrym rozwiązaniem są także lampy podłogowe, w których można dopasowywać kierunek światła do aktualnych potrzeb.

Skandynawsko i loftowo – sprawdź w Homla!

Nie można zapomnieć także o estetyce! Lampy podłogowe, ze względu na swoje spore rozmiary, stanowią istotny element wystroju. Dlatego warto zadbać o to, by dopasować je stylistyką do reszty wnętrza, a przy okazji wybrać model na tyle uniwersalny, by wpasował się on w nowe przestrzenie, nawet po delikatnym odświeżeniu lub całkowitym remoncie.

Jeśli w Twoim domu dominują skandynawskie i stonowane klimaty, wybierz lampę z drewnianymi elementami. Naturalne akcenty zawsze wpasują się w tradycyjne wnętrza, a przy okazji podkreślą przytulny klimat wystroju. Z kolei w nowoczesnych i loftowych pokojach dobrze prezentować się będą lampy z surowych materiałów, np. metalu.

Sprawdź naszą ofertę lamp do salonu i wybierz tę, która najlepiej oświetli piękno Twoich wnętrz!