Styl Boho - za co go kochamy

Kolorowy, pełen swobody, uroku i fantazji styl boho to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich tego sezonu. Jego ekstrawagancki charakter sprawia, że nie można przejść obok niego obojętnie, ani pomylić go z żadnym innym!

Połączenie kontrastowych barw i nieoczywistych wzorów to główne wyznaczniki wystroju w stylu boho. Charakteryzuje się on także eklektyzmem – połączeniem dekoracji w stylu retro, etno, hinduskim i nowoczesnym. Ciekawymi elementami, które uzupełniają stylizacje boho są indiańskie łapacze snów, kolorowe frędzle, wiklinowe kosze, makramy, tekstylia w etniczne wzory, kolorowe wazony, donice i zielone rośliny.

Jak stworzyć klimat boho we wnętrzu?

Główną zasadą w tworzeniu wystroju boho jest brak zasad – najważniejsza jest kreatywność. Aranżacja w stylu boho powinna być odważna i intrygująca, ale jednocześnie niezobowiązująca. Istotnym jest stworzenie przytulnego i ciepłego klimatu. Kluczowym elementem wystroju jest zestawienie przedmiotów w różnorodnym stylu, które z pozoru zupełnie do siebie nie pasują.

Kolejną cechą stylu boho są intensywne barwy, takie jak turkus, amarant czy fuksja. Aby je nieco zneutralizować, można wprowadzić do wnętrza naturalne kolory ziemi.

Jeśli chodzi o dodatki, idealnie sprawdzają się te w złotym kolorze. Styl boho nie zna umiaru, dlatego warto pozwolić sobie na szaleństwo i fantazję. Idealnym rozwiązaniem będzie stworzenie we wnętrzu wrażenia artystycznego nieładu.

Tekstylia w stylu boho charakteryzują się wyrazistymi wzorami.

Mogą to być zarówno motywy etniczne, ludowe jak i nowoczesne, geometryczne. Połączenie kontrastowych barw i urokliwych chwostów sprawia, że wnętrze nabiera niesamowitego charakteru.

Łóżko w sypialni powinno być przykryte kolorowym pledem i udekorowane pokaźną ilością poduszek.

Styl boho kocha mieszankę różnorodnych tkanin i rozmaitych deseni.

Beztroski styl boho idealnie sprawdza się również w kuchni i jadalni.

Naczynia z kamionki w orientalne wzory wprowadzają do wnętrza nową energię i pomagają zadbać o oprawę rodzinnego przyjęcia.

Wyjątkowe kubki z zabawnym motywem lamy i złotymi elementami, wypełnione aromatyczną kawą, zapewniają dobry nastrój każdego poranka.

Dodatki w stylu boho wprowadzają do wnętrza lekką i niezobowiązującą atmosferę.

Ozdoby ścienne to jeden z kluczowych elementów wystroju. Subtelne łapacze snów i niezwykle urokliwe makramy idealnie współgrają z koszami w naturalnych kolorach. Wygodne pufy z frędzlami, oryginalne wazony i plecione chodniki wzbogacają i urozmaicają aranżację, a także nadają przytulności wnętrzu.

Doskonałym uzupełnieniem wnętrza utrzymanym w stylistyce boho są zielone rośliny, pomogą one wydobyć kolorystykę kolekcji.