Patery

Cena
Kolor
Pomieszczenie
Kategoria
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)
Długość (cm)
Średnica (cm)
Mycie w zmywarce
Linia
Kolekcja
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 15

Ustaw kierunek malejący

Naczynia do serwowania to obowiązkowy element zastawy stołowej do każdej jadalni. To właśnie one pozwalają w wyjątkowy sposób podawać i prezentować słodkości oraz wszelkie inne domowe przekąski, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nikt z gości i domowników się im nie oprze. Dekoracyjny charakter tych produktów sprawia, że są nie tylko funkcjonalnymi naczyniami do serwowania, ale także stylową ozdobą stołu, która pozwala wypełnić jego aranżację.

Co to jest patera i do czego służy?

Patery dekoracyjne to płaskie naczynia ozdobne, wykonane często ze szkła lub innych materiałów, jak np. tworzywa porcelanowe lub drewno bambusowe. Mogą przybierać różną formę, kształty i być ozdobione różnego rodzaju wzornictwem. Często występują w formie kilkupiętrowych naczyń ze stali. Modele te idealnie nadają się do wyeksponowania owoców na kuchennym blacie lub stole w salonie. 

Bardzo popularne są także egzemplarze, które przypominają talerz. Talerz ten może być osadzony na nóżce, dzięki czemu pozwala w pełnej okazałości zaprezentować potrawę, która jest na nim podana. Tego typu patery doskonale sprawdzają się podczas urodzin, gdzie pozwalają wyeksponować tort tak, aby wszyscy zaproszeni goście mogli go podziwiać. Innym typem ozdobnych produktów do serwowania są bogato zdobione szklane patery bez nóżek, które w czasie przyjęć mogą być wykorzystywane do podawania koreczków, małych kanapek lub ciastek.

Jak ładnie serwować ciasto i owoce na paterze?

Chcąc w elegancki sposób zaserwować słodkie wypieki lub owoce, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. W przypadku ciast bardzo ważne jest to, aby odpowiednio je pokroić. Ogólną zasadą jest to, że ciasta pieczone w prostokątnych blaszkach kroimy w kwadraty, zaś wypieki przygotowywane w okrągłej tortownicy w trójkąty. Układając pokrojone kawałki na naczyniu, nie wolno ich ściskać i układać na sobie nawzajem — należy zachowywać takie odstępy, aby uniknąć pomieszania się kremów. Naczynia do serwowania zapewniają idealną wręcz przestrzeń do dekoracji, dlatego nie wahajmy się umieścić pomiędzy kawałkami wypieków różnego rodzaju dodatków w postaci winogron, bakalii czy listków mięty.

Chcąc podać gościom zdrową przekąskę w postaci owoców, również warto zadbać o to, aby odpowiednio je zaserwować. Przede wszystkim goście znacznie chętniej sięgną po pokrojone produkty, dlatego owoce warto podzielić na plastry, kostkę lub ćwiartki, a także obrać te z nich, które tego wymagają.

Jakie patery znajdziesz w sklepie Homla?

W sklepie HOMLA oferujemy szeroki wybór pater dostępnych w różnych kształtach oraz wzorach. Wszystkie produkty wykonane są z precyzją i dbałością oraz przy użyciu najwyższej jakości materiałów. W naszym asortymencie znajdują się modele szklane, drewniane oraz pięknie zdobiona ceramika. Niektóre z nich osadzone są na nóżce, do innych dołączono pokrywę, która pozwoli wygodnie przykryć wypieki, dzięki czemu te dłużej zachowają świeżość. Sprawdź, co proponujemy i wzbogać swoją zastawę stołową eleganckim naczyniem lub daj się zainspirować ciekawym pomysłem na prezent.