Karafki

Cena
Kolor
Pomieszczenie
Kategoria
Wysokość (cm)
Średnica (cm)
Pojemność (l)
Mycie w zmywarce
Linia
Kolekcja
Marka
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

Ustaw kierunek malejący

Szklane karafki to naczynia, które znakomicie sprawdzają się jako element zastawy stołowej. Szczególnie często wykorzystujemy je podczas letnich dni, kiedy pozwalają w pięknej oprawie podać na stół schłodzony napój. Zależnie od tego, do czego dana karafka jest przeznaczona, cechuje się charakterystycznym kształtem, wyglądem i sposobem zamykania. 

Karafki szklane - do czego służą?

Karafki mogą być wykorzystywane do podawania różnych napojów. Świetnie sprawdzają się jako element zastępczy dla plastikowych butelek lub kartonowych opakowań, w których kupujemy soki. Często sięgamy po nie także wówczas, gdy chcemy przyrządzić lemoniadę lub podać na stół schodzoną wodę. Karafki na tego typu napoje często cechują się okrągłym kształtem i są wykonane z przezroczystego szkła, które niekiedy ozdobione jest kolorowymi kwiatami lub innymi grafikami. Do ich zamykania służy zazwyczaj drewniany korek, dzięki któremu świetnie sprawdzają się użytkowane na zewnątrz. Aby stworzyć wrażenie bardzo eleganckeigo nakrycia stołu, warto obok karafek postawić szykowne kieliszki do wody.

Inną kategorią są karafki do whisky, które służą nie tylko do serwowania, ale także przechowywania trunku. Ich forma wyróżnia je spośród innych kafarek — są wykonane z grubego szkła kryształowego, a ich podstawa zazwyczaj ma kształt prostokąta lub kwadratu. Umieszczone w tak eleganckim naczyniu whisky prezentuje się niezwykle elegancko i stanowi piękną ozdobę barku, dodając mu luksusowego charakteru.

Dostępne są także karafki na inne alkohole — likiery, nalewki, wódkę czy wina (dekantery). Naczynia te (podobnie jak karafki na whisky) zamykane są za pomocą szklanej, uszczelnionej silikonem zatyczki, która pełni rolę nie tylko elementu dekoracyjnego, ale służy także celom praktycznym, chroniąc alkohol przed utratą walorów smakowych. 

Karafki do wody i napojów - kiedy ich używamy?

Karafki i dekantery to wygodny, a ostatnio także bardzo modny, sposób podawania na stół wody, soków czy napojów alkoholowych. Szczególnie często korzystamy z nich w letnie dni, kiedy podczas grilla lub domowych przyjęć, pozwalają w oryginalny sposób zaserwować orzeźwiające napoje. Coraz częściej wykorzystuje się je także do przechowywania takich alkoholi jak whisky lub domowych nalewek. Umieszczony w odpowiedniej karafce trunek sprawia wrażenie bardziej szlachetnego i prezentuje się znacznie lepiej, niż w oklejonej naklejkami butelce. 

Karafki świetnie sprawdzają się także w codziennym użytkowaniu, wcale nie trzeba zapraszać tłumu gości, aby móc z nich skorzystać. To znakomite akcesorium do przygotowania domowej lemoniady czy przechowywania świeżego kompotu.

Jak wybrać idealną karafkę?

Wybierając karafkę, trzeba przede wszystkim zadać sobie pytanie, do czego chcemy ją wykorzystywać. W sklepie internetowym HOMLA dostępna jest szeroka oferta karafek, które świetnie sprawdzą się do różnych napojów. W asortymencie naszego sklepu odnajdziesz karafki na soki, dekantery na wino oraz pięknie zdobione pojemniki na whisky. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego produktu, zastanów się, który z nich najlepiej sprosta Twoim potrzebom. 

Jesli chcemy wybrać karafkę do alkoholu, warto zwrócić uwagę na to, aby dobrać do niej pasujące kieliszki.

Kolejnym aspektem, na jaki trzeba zwrócić uwagę, jest staranność wykonania. Niezależnie od tego, czy karafka jest wykonana ze szkła, czy z porcelany, powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Warto zwrócić uwagę na kształt produktu, na to, czy posiada zatyczkę oraz czy nalewanie napoju do szklanek będzie wygodne i nie spowoduje rozchlapań. Ostatnim ważnym kryterium wyboru jest estetyka — najlepiej wybrać taką karafkę, która będzie nie tylko praktycznym naczyniem, ale także pięknym dopełnieniem aranżacji stołu.