Poduszki dekoracyjne

Cena
Szerokość (cm)
Długość (cm)
Średnica (cm)
Linia
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 19

Ustaw kierunek malejący

Jeśli chcesz wprowadzić dodatkowe akcenty kolorystyczne do swojego salonu, wypełnij wnętrze poduszkami dekoracyjnymi! Ich nigdy nie za wiele – na sofie, na fotelach, na leżakach i huśtawkach. Poduszki dekoracyjne wyróżniają się nie tylko kolorami, ale często także wzorami i kształtami. Są również bardziej odporne na zniszczenia i nie zmieniają swojej struktury tak szybko, jak zwykłe wkłady do poduszek. Dzięki temu mogą służyć zarówno za ozdobę, jak i podkładkę pod głowę podczas szybkich drzemek, a także np. jako dodatkowe siedzisko przy stole.

Poduszki do wyboru i do koloru – ale bez przesady!

Z poduszkami dekoracyjnymi do salonu jest jeden problem – zazwyczaj na jednej się nie kończy. A im więcej różnych produktów na kanapie, tym większa szansa, że nie będą do siebie pasować, a w rezultacie aranżacja wymknie się spod kontroli. Jeśli chcesz uniknąć stylistycznego bałaganu, zadbaj o to, by poduszki ozdobne korespondowały ze sobą pod względem kolorystyki – np. ciemne kolory, takie jak granat czy butelkowa zieleń, dobrze wyglądać będą z elementami złota. Pastelowe poduszki świetnie łączyć się będą z bielą.

Jeśli postanowisz łączyć różne kolory poduszek, nie eksperymentuj dodatkowo z wzorami i fakturami. Natomiast łączenie poduszek do salonu o różnych kształtach i rozmiarach jest zawsze dozwolone – to delikatne urozmaicenie pozwoli przełamać monotonię wystroju, nawet minimalistycznych wnętrz.

Nie tylko jako ozdoba – co można zrobić z poduszkami?

Poduszki dekoracyjne do salonu są równocześnie miękkie i wytrzymałe. Sprawdzą się zarówno jako dodatkowe siedzisko lub oparcie, jak i w roli tradycyjnej poduszki pod głowę. Jeśli Twój podnóżek pod stopy jest za niski, możesz wyrównać różnicę poziomów między nim a fotelem właśnie z pomocą podnóżka. Grubsze poduszki ozdobne mogą również służyć za lekko awangardowe, lecz praktyczne miejsce siedzące – ten patent sprawdzi się zwłaszcza w małych mieszkaniach.

Poduszki dekoracyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają jeszcze jedno ważne zadanie – stanowić ozdobę salonu. Ważne jest, by swoją estetyką pasowały do reszty aranżacji. Dobrze, jeśli wszystkie tekstylia w salonie utrzymane są w jednym stylu, a nawet w jednej kolorystyce. Buduje to spójność aranżacyjną i podkreśla ład wystroju.

Na poważnie i na żarty – poduszkowy zawrót głowy

Niektóre poduszki do salonu zaskakują swoją nietuzinkową formą. Lekki design poduszek węzłów i supłów sprawdzi się w pomieszczeniach, w których niecodzienne rozwiązania stanowią istotę wystroju. Nie musisz więc zadowalać się zwykłą, kwadratową poduszką – jeśli chcesz ożywić aranżację, wybierz nieoczywiste wzornictwo lub oblecz poduszkę w ozdobne poszewki na poduszki, które zachwycą wszystkich Twoich gości.

W naszej ofercie znajdziesz ozdobne poduszki do salonu w wielu wzorach i kolorach. Koniecznie wybierz swoją ulubioną i zaproś przytulny klimat w swoje progi!