Poduszki dekoracyjne

Cena
Kolor
Pomieszczenie
Kategoria
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)
Długość (cm)
Średnica (cm)
Linia
Kolekcja
Marka
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 8

Ustaw kierunek malejący

Jeśli chcesz wprowadzić dodatkowe akcenty kolorystyczne do swojego salonu, wypełnij wnętrze poduszkami dekoracyjnymi! Ich nigdy nie za wiele – na sofie, na fotelach, na leżakach i huśtawkach. Poduszki dekoracyjne wyróżniają się nie tylko kolorami, ale często także wzorami i kształtami. Są również bardziej odporne na zniszczenia i nie zmieniają swojej struktury tak szybko, jak zwykłe wkłady do poduszek. Dzięki temu mogą służyć zarówno za ozdobę, jak i podkładkę pod głowę podczas szybkich drzemek, a także np. jako dodatkowe siedzisko przy stole.

Poduszki do wyboru i do koloru – ale bez przesady!

Z poduszkami dekoracyjnymi do salonu jest jeden problem – zazwyczaj na jednej się nie kończy. A im więcej różnych produktów na kanapie, tym większa szansa, że nie będą do siebie pasować, a w rezultacie aranżacja wymknie się spod kontroli. Jeśli chcesz uniknąć stylistycznego bałaganu, zadbaj o to, by poduszki ozdobne korespondowały ze sobą pod względem kolorystyki – np. ciemne kolory, takie jak granat czy butelkowa zieleń, dobrze wyglądać będą z elementami złota. Pastelowe poduszki świetnie łączyć się będą z bielą.

Jeśli postanowisz łączyć różne kolory poduszek, nie eksperymentuj dodatkowo z wzorami i fakturami. Natomiast łączenie poduszek do salonu o różnych kształtach i rozmiarach jest zawsze dozwolone – to delikatne urozmaicenie pozwoli przełamać monotonię wystroju, nawet minimalistycznych wnętrz.

Nie tylko jako ozdoba – co można zrobić z poduszkami?

Poduszki dekoracyjne do salonu są równocześnie miękkie i wytrzymałe. Sprawdzą się zarówno jako dodatkowe siedzisko lub oparcie, jak i w roli tradycyjnej poduszki pod głowę. Jeśli Twój podnóżek pod stopy jest za niski, możesz wyrównać różnicę poziomów między nim a fotelem właśnie z pomocą podnóżka. Grubsze poduszki ozdobne mogą również służyć za lekko awangardowe, lecz praktyczne miejsce siedzące – ten patent sprawdzi się zwłaszcza w małych mieszkaniach.

Poduszki dekoracyjne, jak sama nazwa wskazuje, mają jeszcze jedno ważne zadanie – stanowić ozdobę salonu. Ważne jest, by swoją estetyką pasowały do reszty aranżacji. Dobrze, jeśli wszystkie tekstylia w salonie utrzymane są w jednym stylu, a nawet w jednej kolorystyce. Buduje to spójność aranżacyjną i podkreśla ład wystroju.

Na poważnie i na żarty – poduszkowy zawrót głowy

Niektóre poduszki do salonu zaskakują swoją nietuzinkową formą. Lekki design poduszek węzłów i supłów sprawdzi się w pomieszczeniach, w których niecodzienne rozwiązania stanowią istotę wystroju. Nie musisz więc zadowalać się zwykłą, kwadratową poduszką – jeśli chcesz ożywić aranżację, wybierz nieoczywiste wzornictwo lub oblecz poduszkę w ozdobne poszewki na poduszki, które zachwycą wszystkich Twoich gości.

W naszej ofercie znajdziesz ozdobne poduszki do salonu w wielu wzorach i kolorach. Koniecznie wybierz swoją ulubioną i zaproś przytulny klimat w swoje progi!