Dozowniki do mydła

Dozowniki do mydła

Dozowniki na mydło to podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Stanowią jeden z elementów budujących warstwę użyteczną wystroju - dzięki wygodnym pompkom pozwalają na dokładne dozowanie mydła w płynie i ograniczenie jego zużywania. Pojemniki na mydło stanowią także dekoracyjne zwieńczenie aranżacji. Razem z innymi akcesoriami łazienkowymi tworzą spójny obraz stylizacji wystroju.

W Homla znajdziesz eleganckie dozowniki w wielu kolorach, stylistykach i wielkościach. Niezależnie od tego, jaki styl króluje w Twoich wnętrzach, w naszym sklepie internetowym znajdziesz użyteczny design w każdej formie. Sprawdź naszą ofertę i daj się zainspirować!

Cena
Kolor
Pomieszczenie
Kategoria
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)
Długość (cm)
Średnica (cm)
Mycie w zmywarce
Linia
Kolekcja
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 41

Ustaw kierunek malejący
Strona

Dozownik na mydło to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia każdej łazienki. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na dozownik mechaniczny (czyli ten, w którym mydło dozowane jest poprzez naciśnięcie pompki), czy bezdotykowy, musisz dopasować go do aranżacji swojej łazienki. A łazienka to nie tylko miejsce estetyczne – musi odznaczać się również funkcjonalnością. Dozowniki do mydła pozwalają zredukować ilość zużywanego płynu i detergentów przedostających się do wód gruntowych.

Kostka czy płyn?

Zwolennicy mydeł w kostce starają się przedstawiać je jako produkty bardziej ekologiczne – jedna mała kostka mydła jest o wiele bardziej wydajna niż opakowanie mydła w płynie, co pozwala znacząco zredukować ilość zużywanego plastiku. Jednak rozpuszczające się substancje zagęszczające i tłuszcze z mydeł w kostce zostawiają na umywalkach trudne do zmycia ślady i tworzą osad, który może utrudniać spływanie wody. Co więcej, niektórzy uważają, że mydła w kostce są mniej higieniczne – na mokrej kostce mogą bowiem namnażać się bakterie.

Dozowniki na mydło w płynie pozwalają zredukować ilość zużywanego plastiku – wystarczy bowiem jedno duże opakowanie rozlewane na parę razy do dozownika. Dodatkowo, są o wiele bardziej higieniczne. A dobrze dopasowane do wystroju, mogą też stanowić stylowy dodatek!

Dozowniki do mydła – higiena przede wszystkim

Dozowniki na mydło pozwalają na higieniczną aplikację kosmetyku. Podczas nabierania płynu nie masz bowiem kontaktu z zawartością pojemnika, a jeśli wyposażony jest on w dużą pompkę, możesz nacisnąć go także nadgarstkiem. Najbardziej bezpieczne są bezdotykowe dozowniki do mydła, które ograniczają całkowicie drogę przenoszenia bakterii – działają na czujkę, która reaguje na ruch dłoni zbliżonej do pojemnika.

Dozowniki do mydła sprawdzą się także jako dyspensery płynu do dezynfekcji – zarówno w domu, jak i przestrzeniach biurowych. Jeśli lubisz eleganckie dodatki, dozowniki mogą pojawić się także w kuchni jako pojemniki na płyn do naczyń – pozwolą Ci zachować porządek i jednolitą estetykę wnętrza, bez plastikowych butelek. 

Spójnie i elegancko – jak dobrać pojemnik na mydło do aranżacji?

Dozowniki na mydło stanowią jeden z głównych akcesoriów łazienkowych. Aby stanowiły ozdobę i podkreślały stylistykę wnętrza, warto dopasować je do innych produktów, takich jak kubki na szczoteczki, szczotki do WC czy mydelniczki. Chociaż wydaje się, że każdy z wymienionych akcesoriów to zaledwie detal, w przemyślanej aranżacji wnętrza nic nie pojawia się przypadkowo – nawet dozownik na mydło.

Niezależnie od tego, czy szukasz eleganckich dozowników, pojemników na mydło, które podkreślą nowoczesny charakter wnętrza lub takich, które wpasują się w stylistykę scandi, w Homla znajdziesz coś dla siebie. Sprawdź, jaki design wpadnie Ci w oko tym razem!