Deski świąteczne

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Deski do krojenia ze świątecznym motywem

Deska do krojenia jest niezbędna w każdej kuchni. Bez względu na to z jakiego materiału została wykonana - szkła, drewna, tworzywa, ceramiki - jej podstawowym zadaniem jest ochrona blatu stołu oraz blatu kuchennego przed uszkodzeniem. Podczas przygotowywania dań wigilijnych sięgasz po nią wielokrotnie, kiedy sprawiasz rybę, kroisz warzywa, szatkujesz i siekasz. Na czas Świąt zastąp zwykłą deskę do krojenia zupełnie nową, która dzięki bożonarodzeniowemu zdobieniu nie tylko będzie spełniać swoją podstawową funkcję, ale także stanie się wspaniałą dekoracją świąteczną w Twojej kuchni.

Deski świąteczne ozdabiane są w różny sposób, ale zawsze tak, aby przede wszystkim były pomocne podczas gotowania lub serwowania na stół. Mogą mieć świąteczny kształt np. choinki. Popularnym sposobem dekorowania jest staranne wycięcie w nich otworu w kształcie kojarzącym się z Bożym Narodzeniem - głowy renifera, gwiazdki lub drzewka choinkowego. Na deskach do krojenia wykonywane są również dekoracyjne grafiki świąteczne, trwałe i efektowne.

Deski ozdobne idealne na Święta Bożego Narodzenia

Deski ozdobne wykorzystasz podczas gotowania, jako świąteczną dekorację, ale również do serwowania przekąsek i niektórych potraw. Wędliny, sery, czy warzywa podawane w taki sposób prezentują się efektownie, stając się ważnym elementem dekoracji stołu. Na uwagę zasługują zwłaszcza te z ceramicznym wkładem, najczęściej pięknie ozdobionym. Ceramika jest odporna na działanie wilgoci, dlatego tego rodzaju deski znakomicie sprawdzą się podczas podawania pikli, serów typu feta, czy galarety.

Wśród desek ozdobnych znajdziesz zrobione ze sklejki bambusowej, które wyróżniają się jasnym, naturalnym kolorem oraz doskonałymi walorami użytkowymi. Tzw. drewno bambusowe jest materiałem twardym i odpornym na wilgoć, trwale zachowuje swój estetyczny wygląd.

Znakomitym pomysłem na udekorowanie świątecznego stołu będzie podanie sosów, dipów i przekąsek (np. suszonych owoców) na deskach HOMLA z ceramicznymi miseczkami w komplecie. Każdy z gości przy stole będzie mógł dzięki nim łatwo sięgać po dodatki do potraw.