Fartuchy

Cena
Linia
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

Ustaw kierunek malejący

Kuchnia to miejsce, w którym nietrudno o zabrudzenia i plamy – wystarczy chwila nieuwagi, by podczas smakowania sosu ubrudzić ubranie lub by pryskający tłuszcz zostawił na nim ciężkie do zmycia ślady. Dlatego właśnie w każdym domu powinny znajdować się kuchenne fartuchy! Nawet jeśli Ty potrafisz zadbać o czystość podczas gotowania, fartuch zdecydowanie przyda się, gdy w kuchni zechcą pomóc Ci mali asystenci albo początkujący kucharze. Chociaż większość osób podczas wyboru fartucha kieruje się tylko jego estetyką, warto poświęcić chwilę, aby dokładnie przemyśleć zakup – wysokiej jakości fartuch wytrzyma z Tobą dłużej, niż jeden sezon. Rodzi się więc pytanie… jaki fartuch kuchenny wybrać?

Najtrwalsze fartuchy do kuchni

Odpowiedni fartuch kuchenny powinien być dopasowany do rodzaju wykonywanej pracy, a także wykonany z materiału, któremu niestraszny tłuszcz i temperatura. Najczęściej wybierane są fartuchy bawełniane – warto jednak zwrócić uwagę na grubość tkaniny. Fartuch nie może być wykonany z bardzo grubego materiału, gdyż będzie krępować ruchy nawet podczas podstawowych czynności kuchennych. Nie może być jednak również za cienki – plamy z tłuszczu będą na nim mocniej widoczne. Bawełniane fartuchy kuchenne są jednak stosunkowo łatwe do wyprania, dzięki czemu posłużą Ci przez długi czas.

Wybierz odpowiedni krój – fartuchy kuchenne wiązane w pasie i pod szyją

Fartuch kuchenny musi być dostosowany do rodzaju wykonywanej pracy również krojem. Najczęściej spotykane są fartuchy wiązane tylko w pasie oraz pod szyją i w pasie. Te pierwsze nadają się najbardziej do drobnych prac, takich jak obieranie warzyw czy mycie naczyń. Zazwyczaj sięgają przed kolano i zasłaniają część brzucha i uda – czyli również te rejony, które można pobrudzić podczas prac siedzących.

Fartuch wiązany pod szyją i w pasie pozwala dokładniej ochronić ubranie – a przy okazji dokładnie dopasowuje się do sylwetki użytkownika. Można zawiązać go tak, by był mocno przylegający lub lekko luźny – w zależności od preferencji. Fartuchy kuchenne wiązane pod szyją są przeznaczone do bardziej wymagających prac, takich jak smażenie lub np. pieczenie ciasta – zwłaszcza, jeśli musisz użyć miksera. Jeśli nie chcesz w kuchni dwóch rodzajów fartucha, zdecydowanie wybierz ten, który zapewnia Ci lepszą ochronę, a więc model wiązany pod szyją. Przezorny zawsze ubezpieczony, prawda?

Minimalistyczny czy we wzory?

Wybór wzoru i koloru to niekoniecznie tylko kwestia gustu. Na bardzo wzorzystych tkaninach mniej widoczne będą ewentualne zabrudzenia, których nie udało się usunąć podczas prania. Również ciemne kolory lepiej zamaskują potencjalne brudy. Jeśli lubisz przemyślane i dopracowane aranżacje, postaraj się wpasować fartuch w kuchenny wystrój – dobrze, by komponował się kolorystycznie z innymi tekstyliami kuchennymi.

W Homla znajdziesz fartuchy kuchenne w różnych wzorach i kolorach. Pomogą Ci zachować porządek i czystość, a także… poczuć się jak szefowa we własnej kuchni!