Szafki nocne

Cena
Kolor
Pomieszczenie
Kategoria
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)
Głębokość (cm)
Linia
Kolekcja
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący

Sypialnia stanowi swoistą układankę aranżacyjną – zwłaszcza, jeśli pod kątem metrażu do największych nie należy. Każdy mebel musi mieć swoje miejsce i spełniać użyteczne role, aby budować pomieszczenie funkcjonalne, w którym zrelaksujesz się, odprężysz i po prostu dobrze wyśpisz. Często zdarza się, że urządzający sypialnię skupiają na łóżku całą swoją uwagę – i chociaż faktycznie mebel ten stanowi najważniejszą część wnętrza, nie jest on przecież jedyny. Istotne na płaszczyźnie ergonomii aranżacji są takżeszafki nocne, które pozwalają Ci zorganizować przestrzeń i tworzą dodatkowe miejsce na lampkę nocną, kosmetyki lub kubek herbaty.

Dlaczego warto mieć szafkę nocną pod ręką?

Właśnie dlatego, że jest… pod ręką. A razem z nią wszystkie przedmioty na blacie i w szufladach. Chociaż być może poranki spędzasz w ciągłym biegu, wieczory stanowią czas odpoczynku - wiele osób uwielbia czytać tuż przed snem. Jeśli oprócz lampy wiszącej w centralnym punkcie pokoju nie posiadasz drobnych kinkietów nad zagłówkiem, lampka nocna to całkowity must have – i to nie tylko moli książkowych. Szafka nocna to idealne miejsce ustawienia jej – źródło światła jest na odpowiedniej wysokości, a włącznik pod ręką.

Szafki nocne stanowią spore udogodnienie podczas choroby (gdy wszystkie leki i herbata znajdują się tuż obok Ciebie) oraz wieczornej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli niektóre produkty nakładać się powinno tuż przed snem (krem do stóp, balsam do ciała).

Szafka nocna - sam blat czy stolik z szufladami?

Chociaż pełne prostoty stoliki nocne wyglądają nowocześniej i pomagają osiągnąć efekt lekkości aranżacji, do małych sypialni zdecydowanie bardziej pasować będą szafki nocne z szufladami lub dodatkowymi półkami. Są o wiele bardziej funkcjonalne, gdyż pełnią dodatkowo funkcję organizera – to w dodatkowej przestrzeni do przechowywania dyskretnie ukryjesz wszystkie przedmioty, które chcesz mieć pod ręką, a niekoniecznie muszą pozostawać na widoku.

Warto pamiętać, że szafki nocne o dużych rozmiarach niekoniecznie sprawdzą się lepiej, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Lepiej postawić na meble kompaktowe, jednak z dodatkową szufladą lub półką, postawione po obu stronach łóżka – dzięki temu każdy ma miejsce na swoją lampkę nocną, na swój telefon lub kubek.

Estetyka dopasowana do reszty sypialni

Chociaż szafki nocne wybiera się głównie ze względu na ich funkcjonalność, muszą być również estetyczne i dopasowane do reszty aranżacji, której stylistykę wyznacza łóżko. Dobrze wybierać meble uniwersalne, które pasować będą do każdego wystroju, nawet po drobnym remoncie, takim jak odświeżenie koloru ścian. Najlepiej sprawdzą się drewniane szafki nocne lub utrzymane w stonowanej kolorystyce szafki nocne tapicerowane – te drugie dobrze wyglądać będą zwłaszcza tam, gdzie chcesz podkreślić przytulny wymiar aranżacji.

Sprawdź szafki nocne od Homla! Nasza oferta mebli do sypialni pomoże Ci wprowadzić komfort w cztery ściany sypialni.