Szczotki do wc

Szczotki do wc

Szczotki do WC to niezbędny element każdej łazienki. I chociaż kojarzą się tylko i wyłącznie z funkcją użytkową, gdyż pozwalają zachować czystość i porządek, mogą one być również elementem większego zestawu akcesoriów łazienkowych – a tym samym, stanowić istotny element dekoracyjny.

W naszej ofercie znajdziesz szczotki toaletowe w wielu stylach, kolorach i kształtach. Jeśli cenisz sobie funkcjonalność ponad wszystko, zwróć uwagę na zestawy łazienkowe, w których szczotka do WC tworzy całość z uchwytem na papier toaletowy.

Cena
Marka
Kolor
Długość (cm)
Średnica (cm)
Linia
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

Ustaw kierunek malejący
 1. Szczotka do WC JUPITER biała 38 cm Szczotka do WC JUPITER biała 38 cm
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
 2. Szczotka YNEZ do WC biała 40 cm Szczotka YNEZ do WC biała 40 cm
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
 3. Szczotka do toalety POTI beżowa 15,5x15,5x3,5 cm Szczotka do toalety POTI beżowa 15,5x15,5x3,5 cm
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
 4. Szczotka do WC OLTU biała 11x42x11 cm Szczotka do WC OLTU biała 11x42x11 cm
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń
 5. Szczotka do toalety POTI czarna 15,5x15,5x3,5 cm Szczotka do toalety POTI czarna 15,5x15,5x3,5 cm
  Zobacz produkt
  Dodaj do listy życzeń

Chociaż szczotki do WC wszystkie mają jedną funkcję – zapewnienie odpowiedniej czystości – są również jednym z elementów zestawu łazienkowego, który może pięknie podkreślić aranżację Twojej łazienki albo… całkowicie ją zepsuć. Z tego względu nie warto więc sięgać po pierwszą z brzegu, lecz dokładnie przemyśleć zakup, aby szczotka toaletowa była równocześnie funkcjonalna, jak i całkiem estetyczna. Najbardziej praktyczna jest stojąca szczotka do WC, ponieważ można dowolnie ją przemieszać (np. podczas sprzątania) i zmieniać aranżację. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze szczotki do ubikacji?

Rodzaje szczotek do WC – włosie i kształt

W przypadku szczotek do WC zazwyczaj jest to włosie syntetyczne – dobrze czyści, a przy okazji samo nie sprawia problemów z czyszczeniem. Jednak przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy jest ono miękkie czy bardzo ostre. To pierwsze może być zbyt podatne na działanie środków chemicznych i szybko niszczyć się pod ich wpływem, natomiast to drugie, chociaż usunie zabrudzenia i nawet grubą warstwę kamienia, może uszkodzić wewnętrzną strukturę toalety i pozostawić nieestetyczne zarysowania. Szukaj złotego środka.

Okrągły lub półokrągły kształt główki to wyznacznik uniwersalnych szczotek do WC. Dokładnie wyczyszczą one zabrudzenia nawet pod krawędzią muszli klozetowej i pasują do większości toalet – tylko do starodawnych modeli potrzebne są bardziej specjalistyczne szczotki o zagiętym kształcie. Szczotki do ubikacji z okrągłą główką są jednak tańsze… i dostępne w Homla!

Solidny uchwyt – aby szczotka do WC przetrwała jak najdłużej

Tak naprawdę, aby w łazience utrzymać higienę i czystość, szczotkę toaletową powinno wymieniać się co parę miesięcy. Jednak w tym czasie może być intensywnie eksploatowana – aby uniknąć osadu z kamienia i plam, powinno używać się jej wraz ze środkiem czystości po każdym skorzystaniu z toalety. Dla większej ergonomii, wybierz model, który posiada wygodny i trwały trzonek. Może być on wykonany z metalu (najlepiej stali nierdzewnej) lub ceramiki.

Pamiętaj, że na trzonku szczotki do WC również osadzają się i namnażają bakterie – dlatego należy go czyścić i dezynfekować.

Parę słów o estetyce

Chociaż szczotka do WC może nie kojarzy się z estetyką, jednak odpowiednio dobrana może łączyć funkcjonalność z byciem stylowym elementem dekoracyjnym. Najbardziej reprezentacyjną częścią jest bowiem sam pojemnik - niezależnie od tego, czy wykonany z ceramiki, czy z tworzywa sztucznego. To jego wygląd ostatecznie definiuje stylistykę szczotki toaletowej, swoim kształtem, kolorystyką i koncepcją.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szczotki do WC, które tworzą spójną całość z innymi akcesoriami łazienkowymi z serii o tych samych nazwach. Jeśli zależy Ci na przemyślanej aranżacji łazienki, wybór pełnego zestawu o jednolitej estetyce ułatwi Ci stworzenie przestrzeni dopracowanej od A do Z!