Szczotki do wc

Szczotki do wc

Szczotki do WC to niezbędny element każdej łazienki. I chociaż kojarzą się tylko i wyłącznie z funkcją użytkową, gdyż pozwalają zachować czystość i porządek, mogą one być również elementem większego zestawu akcesoriów łazienkowych – a tym samym, stanowić istotny element dekoracyjny.

W naszej ofercie znajdziesz szczotki toaletowe w wielu stylach, kolorach i kształtach. Jeśli cenisz sobie funkcjonalność ponad wszystko, zwróć uwagę na zestawy łazienkowe, w których szczotka do WC tworzy całość z uchwytem na papier toaletowy.

Cena
Kolor
Pomieszczenie
Kategoria
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)
Długość (cm)
Linia
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący

Chociaż szczotki do WC wszystkie mają jedną funkcję – zapewnienie odpowiedniej czystości – są również jednym z elementów zestawu łazienkowego, który może pięknie podkreślić aranżację Twojej łazienki albo… całkowicie ją zepsuć. Z tego względu nie warto więc sięgać po pierwszą z brzegu, lecz dokładnie przemyśleć zakup, aby szczotka toaletowa była równocześnie funkcjonalna, jak i całkiem estetyczna. Najbardziej praktyczna jest stojąca szczotka do WC, ponieważ można dowolnie ją przemieszać (np. podczas sprzątania) i zmieniać aranżację. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze szczotki do ubikacji?

Rodzaje szczotek do WC – włosie i kształt

W przypadku szczotek do WC zazwyczaj jest to włosie syntetyczne – dobrze czyści, a przy okazji samo nie sprawia problemów z czyszczeniem. Jednak przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, czy jest ono miękkie czy bardzo ostre. To pierwsze może być zbyt podatne na działanie środków chemicznych i szybko niszczyć się pod ich wpływem, natomiast to drugie, chociaż usunie zabrudzenia i nawet grubą warstwę kamienia, może uszkodzić wewnętrzną strukturę toalety i pozostawić nieestetyczne zarysowania. Szukaj złotego środka.

Okrągły lub półokrągły kształt główki to wyznacznik uniwersalnych szczotek do WC. Dokładnie wyczyszczą one zabrudzenia nawet pod krawędzią muszli klozetowej i pasują do większości toalet – tylko do starodawnych modeli potrzebne są bardziej specjalistyczne szczotki o zagiętym kształcie. Szczotki do ubikacji z okrągłą główką są jednak tańsze… i dostępne w Homla!

Solidny uchwyt – aby szczotka do WC przetrwała jak najdłużej

Tak naprawdę, aby w łazience utrzymać higienę i czystość, szczotkę toaletową powinno wymieniać się co parę miesięcy. Jednak w tym czasie może być intensywnie eksploatowana – aby uniknąć osadu z kamienia i plam, powinno używać się jej wraz ze środkiem czystości po każdym skorzystaniu z toalety. Dla większej ergonomii, wybierz model, który posiada wygodny i trwały trzonek. Może być on wykonany z metalu (najlepiej stali nierdzewnej) lub ceramiki.

Pamiętaj, że na trzonku szczotki do WC również osadzają się i namnażają bakterie – dlatego należy go czyścić i dezynfekować.

Parę słów o estetyce

Chociaż szczotka do WC może nie kojarzy się z estetyką, jednak odpowiednio dobrana może łączyć funkcjonalność z byciem stylowym elementem dekoracyjnym. Najbardziej reprezentacyjną częścią jest bowiem sam pojemnik - niezależnie od tego, czy wykonany z ceramiki, czy z tworzywa sztucznego. To jego wygląd ostatecznie definiuje stylistykę szczotki toaletowej, swoim kształtem, kolorystyką i koncepcją.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szczotki do WC, które tworzą spójną całość z innymi akcesoriami łazienkowymi z serii o tych samych nazwach. Jeśli zależy Ci na przemyślanej aranżacji łazienki, wybór pełnego zestawu o jednolitej estetyce ułatwi Ci stworzenie przestrzeni dopracowanej od A do Z!