Sofy

Sofa to wyznacznik aranżacji każdego salonu – stanowi ona jego centralny punkt. Musi być wygodna i komfortowa, by móc na niej zrelaksować się i wyciszyć, ale równocześnie estetyczna. Jeśli Twoje aranżacyjne gusta zmieniają się bardzo szybko, wybierz uniwersalną sofę w stonowanych kolorach. Jednak jeśli kochasz odrobinę szaleństwa, postaw na sofę do salonu w awangardowym odcieniu.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, w naszej ofercie znajdziesz sofy, które wpasują się w każdą stylistykę. Tradycyjne scandi, chłodna nowoczesność, a może królewskie glamour? Sprawdź sam!

Cena
Kolor
Pomieszczenie
Kategoria
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)
Linia
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 27

Ustaw kierunek malejący

Sofa stanowi centralny punkt aranżacji każdego salonu. Jest miejscem wypoczynku, spotkań, a także w dużym stopniu definiuje stylistykę wystroju. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów, które ułatwią Ci podjęcie dobrej decyzji. Są to m.in. ilość domowników, metraż salonu, estetyka i kolorystyka domu, częstotliwość przyjmowania gości. Sofa to również element wystroju, który kupuje się przynajmniej na parę sezonów – warto więc wybrać taką, która nie wyjdzie z mody już w kolejnym roku. Ale jak to zrobić? 

Sofa mała, średnia, olbrzymia  

W przypadku sofy, rozmiar odgrywa dość istotne znaczenie. Musi ona dopasowywać się do metrażu wnętrza – wiadomo przecież, że w małym salonie w mieszkaniu nie pomieści się ogromny narożnik – a także do ilości domowników. Jeśli często miewasz gości, weź także pod uwagę ich komfort i postaraj się przewidzieć dla nich dodatkowe miejsce przy salonowym stoliku kawowym.  

W dużym, przestronnym pomieszczeniu zmieści się wieloosobowa sofa lub nawet narożnik z funkcją spania – jednak jeśli nie miewasz gości, możesz wypełnić przestrzeń innymi meblami, a w centrum salonu ustawić dwuosobową sofę o ciekawym designie.  

Sofa dwuosobowa – złoty środek komfortu  

Sofa dwuosobowa to najpopularniejszy model wybierany do salonu. Jest mniejsza niż dwa fotele, jednak równie wygodna i komfortowa, dzięki czemu dobrze wkomponuje się w aranżacje małych wnętrz. Sofy dwuosobowe sprawdzają się nie tylko w pomieszczeniach domowych – dobrze prezentują się też w przestrzeniach biurowych (np. w korytarzu, gdzie czeka się na rozmowę rekrutacyjną lub w salce spotkań). Sofy dwuosobowe często wybierane są również ze względów czysto praktycznych – łatwiej zmienić ich położenie w aranżacji, przesunąć z miejsca na miejsce.  

Małe sofy zazwyczaj nie posiadają funkcji spania – nie ma możliwości ich rozłożenia w taki sposób, by stworzyć dodatkowe posłanie dla gości. Są to więc meble dla osób, którzy posiadają gościnne sypialnie lub dla tych, którzy gości nie spodziewają się wcale.  

Sofa do salonu – jaką estetykę wybrać?  

Sofa stanowi centralny punkt aranżacji salonu. To dlatego warto dokładnie przemyśleć stylistykę swoich wnętrz przed zakupem mebli. Jeśli marzy Ci się typowo skandynawski wystrój, możesz podkreślić jego przytulny, choć minimalistyczny charakter z pomocą sofy, która kształtem nawiązuje do tradycyjnych foteli „uszaków” - a dodatkowo oparta jest na drewnianych nóżkach o okrągłym przekroju, które stanowią modelowy przykład elementów scandi we wzornictwie.  

Minimalistyczne sofy w uniwersalnych kolorach to propozycja nie tylko dla miłośników prostoty – ponadczasowe odcienie szarości stanowić będą gustowną bazę dla bardziej odważnych połączeń kolorystycznych. Dzięki temu nie musisz martwić się o to, że Twoje aranżacje wyjdą z mody już w kolejnym sezonie.  

W naszym sklepie znajdziesz komfortowe sofy w różnych kształtach i kolorach. Wpasują się do każdego salonu i stanowić będą intrygujący element użytkowego designu, który będzie służyć Ci przez wiele sezonów.