Sztućce świąteczne

Cena
Kolor
Długość (cm)
Mycie w zmywarce
Linia
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

Ustaw kierunek malejący

Sztućce z motywem Świąt

Kolacja wigilijna i uroczyste obiady podczas Świąt Bożego Narodzenia mają niepowtarzalną oprawę i przebiegają w atmosferze, której nie da się porównać z innymi wydarzeniami, czy świętami w ciągu roku. Z tego powodu starasz się przygotować najpiękniejsze nakrycie stołu, ponieważ dzięki temu cała rodzina oraz zaproszeni goście poczują się wyjątkowo. Jednym z najważniejszych elementów - obok obrusa, zastawy stołowej, stroików i dekoracji świątecznej - o który musisz zadbać są sztućce.

Sztućce na Boże Narodzenie powinny być stylowe i pasować kolorem do zastawy oraz aranżacji nakrycia stołu. Klasyczne - srebrne lub złote - są najbardziej uniwersalne, ale znakomitym pomysłem będzie wybranie sztućców z dekoracją świąteczną. Możesz również do już posiadanego kompletu dobrać ozdobne widelczyki i łyżeczki deserowe, by nakrycie zyskało drobny, ale jednocześnie wyrazisty i urokliwy akcent dekoracyjny. W sklepie internetowym HOMLA znajdziesz między innymi przepiękne zestawy sztućców deserowych BLANE, których trzonki ozdobione są pięknymi, kolorowymi zawieszkami świątecznymi.

Jak składać serwetki - kieszonki na sztućce świąteczne?

Nakrywając do stołu dbasz o prawidłowe ułożenie wszystkich elementów. Klasycznie, zgodnie z zasadami, po prawej stronie talerza muszą znaleźć się w kolejności - nóż do mięsa, nóż do ryb, nóż do sałatek, łyżka do zupy. Po lewej stronie układasz widelec obiadowy, widelec do ryb i widelec do sałatki. Sztućce deserowe (widelczyk, łyżeczka) powinny leżeć nad talerzem.

Ciekawym, a przy tym, efektowny sposobem nakrywania do stołu, jest umieszczenie sztućców w specjalnych kieszonkach, które możesz przygotować z serwetki. Składanie serwetek, by powstały z nich nie jest trudne, choć wymaga odrobiny umiejętności manualnych i wprawy. Do wykonania kieszonek najlepsze są serwetki o wymiarach 30x30 cm lub większe (np. 45 x 45 cm) - papierowe, z flizeliny lub z tkaniny. Na początek najlepiej wykorzystać papierowe, ponieważ ich składanie jest łatwiejsze.

Kieszonki na sztućce ułożone na stole prezentują się bardzo elegancko, ale spełniają też funkcję praktyczną - pozwalają oszczędzić nieco miejsca na stole, porządkują nakrycie, a po wykorzystaniu wszystkich sztućców goście mogą wykorzystać je jako zwyczajną serwetkę.