Kubki

Cena
Kolor
Pomieszczenie
Kategoria
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)
Średnica (cm)
Pojemność (l)
Mycie w zmywarce
Linia
Kolekcja
Marka
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 77

Ustaw kierunek malejący
Strona

Kubki do kawy i herbaty

Chyba każdy ma swój ulubiony kubek, który dzielnie służy już od kilku, czasami nawet kilkunastu lat. Preferencje wobec kubków są różne – musi być poręczny albo pojemny, mieć cienkie lub grube ścianki, być minimalistyczny albo wyjątkowo ozdobny. Podczas wyboru kubków do kuchni warto jednak wziąć pod uwagę nie tylko swoje gusta – w końcu naczyń używać będą także domownicy i Twoi goście. Z tego względu podczas zakupów należy kierować się materiałem (od niego zależą właściwości termiczne i trwałość produktu), estetyką, a także wziąć pod uwagę dodatkowe atuty produktu, które mogą mieć wpływ na jego użytkowanie, szczególnie, jeśli będziemy w nim pić ulubioną kawę i herbatę.

Ceramika, kamionka, porcelana – czy to wszystko to samo?

Wśród kuchennych elementów zastawy najczęściej odnaleźć można produkty wykonane z ceramiki, kamionki i porcelany. Tak naprawdę porcelana i kamionka są rodzajami ceramiki, czyli produktów formowanych z gliny, a następnie wypalanych. Ich skład chemiczny różni się od siebie, przez co różnią się też właściwości kubków czy talerzy z nich wykonanych.

Kubki porcelanowe wykonane są z wypalanej gliny wzmocnionej kwarcem i kaolinem – to dlatego są odporne i wytrzymałe. Porcelana charakteryzuje się również odpornością na wysokie temperatury, dlatego bez obaw można pić gorące napoje z porcelanowych kubeczków. Dodatkowo, nie wchodzi ona w reakcję z kwasami i zasadami, jest więc bezpieczna w kontakcie z żywnością – dlatego wiele elementów zastawy stołowej jest wykonana właśnie z tego rodzaju ceramiki. Chociaż porcelana budzi kojarzenia z kruchością i delikatnością – głównie dlatego, że kubki z niej wykonane mają raczej cienkie ścianki – większość porcelanowych produktów można myć w zmywarce. Kubki porcelanowe są również całkowicie odporne na zafarbowanie – niestraszna im herbata i kawa!

Kamionka wypalana jest w nieco niższej temperaturze, jednak w jej składzie również można odnaleźć kwarc. Kamionka jest bardzo odporna na działanie kwasów i temperatur – dlatego często stosuje się ją do wytworzenia naczyń żaroodpornych oraz beczek do kiszenia. Kubki z kamionki są grubsze, mają cięższą bryłę, dlatego idealnie wpiszą się np. w rustykalne wnętrza.

Dodatkowe walory – na co zwrócić uwagę przy wyborze kubka?

Oczywiście, na estetykę! Kamionkowe kubki dają więcej możliwości zdobienia, dlatego zazwyczaj przykuwają uwagę emaliowanym wzorem. Z kolei porcelanowe kubeczki do kuchni wyróżniają się delikatną i elegancką formą.

Przy wyborze kubków warto wziąć pod uwagę także ich kolorystykę. Najbardziej uniwersalne będą kubki utrzymane w stonowanych kolorach, o prostej formie – takie jak ponadczasowa linia FEMELO. Jeśli szukasz bardziej eleganckich modeli, wybierz kubki w stylu glamour, wykończone elementami złota, takie jak bestsellerowe SINNES czy minimalistyczne NORDLIA.

Warto zwrócić też uwagę na kubki świąteczne, które mogą być wspaniałym prezentem dla bliskich.

Niezależnie od tego, jakie są Twoje ulubione kubki, w Homla znajdziesz swój ideał – spośród wielu dostępnych w naszych salonach modeli.