Girlandy świąteczne

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej klimatyczne ze wszystkich świąt. Ich niepowtarzalną atmosferę zaczynamy odczuwać na długo przed tym, gdy z rodziną zasiądziemy do wigilijnego stołu. Wśród wielu czynności w przygotowaniach, żeby wszystko udało się po naszej myśli, nie można zapomnieć o udekorowaniu mieszkania. Dekoracja bożonarodzeniowa dodaje mieszkaniu uroku, budzi przyjemne skojarzenia, a także stanowi miłą odmianę od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Wśród wielu rodzajów ozdób warto zwrócić szczególną uwagę na girlandy świąteczne, ponieważ dają one bardzo duże możliwości tworzenia kreatywnych kompozycji. Różnorodność wzorów, kształtów, kolorów i długości sprawia, że girlandy pomogą zrealizować wiele z ciekawych pomysłów na świąteczny wystrój domu lub mieszkania.

Girlandy bożonarodzeniowe do zawieszania

Girlanda świąteczna może być wykorzystywana jako pojedyncza ozdoba, lub jako ważny element większej dekoracji, złożonej z kilku lub kilkunastu ozdób i różnych dodatków. W niewielkim mieszkaniu, gdy nie ma miejsca na duże świąteczne dekoracje, świetnie sprawdzi się niewielka girlanda zawieszka. Taką girlandę w postaci drewnianej poprzeczki, z przymocowanymi do niej sznureczkami oraz ozdobami np. dzwoneczkami, gwiazdkami, choinkami, bombkami, czy aniołkami można zawiesić na drzwiach wejściowych, na meblach, na ścianie. Dobrym pomysłem będzie również przypięcie jej do firanki w oknie. Taka ozdoba w ogóle nie zajmuje przestrzeni, a co ważne, łatwo ją spakować i przechować do następnych Świąt.

Jak udekorować okno na Święta Bożego Narodzenia?

Doskonałym pomysłem, do zrealizowania w każdym mieszkaniu, jest udekorowanie okna. Jak to zrobić? Wystarczy do tego girlanda świąteczna na okno. Masz szerokie pole do popisu, ponieważ dostępnych jest wiele odmian tego rodzaju ozdób. Przede wszystkim są to długie, często przekraczające 100 cm długości, girlandy wiszące do upięcia na firance, lub podczepienia do karnisza. Girlandę dobierzesz do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Do eleganckich wnętrz najlepiej pasują srebrne, złote i brokatowe z klasycznymi motywami np. dzwonkami, gwiazdami, śnieżynkami. W pokoju dziecięcym największą frajdę dadzą dzieciakom wesołe girlandy z reniferami, bałwankami, buźkami Mikołajów, skarpetami prezentowymi. Na okno w kuchni na pewno będzie pasować girlanda z tradycyjnymi ozdobami np. wykonanymi z drewna, papieru, metalu, szyszek, juty i różnych tkanin. Wspaniały efekt osiągniesz, dekorując okno girlandą świetlną z lampkami LED. Nadaje ona pomieszczeniu magicznego klimatu, a do tego, jest również widoczna z zewnątrz.

Świąteczne dekoracje schodów

Girlandy bożonarodzeniowe są ozdobami, którymi w łatwy sposób udekorujesz poręcze i balustrady schodowe. Girlanda świąteczna na schody to przede wszystkim wszelkiego rodzaju gałązki, łańcuchy z motywami roślinnymi oraz girlandy świetlne np. w postaci jutowej liny z zamontowanymi w niej światełkami. Rewelacyjny efekt zapewnia girlanda z żurawiną lub z szyszkami do owinięcia wokół poręczy oraz do dekorowania szczebli w balustradzie. Tego typu girlandy są idealne do tworzenia bardziej skomplikowanych kompozycji, złożonych z różnych ozdób. Stanowią świetną bazę, na której powstanie efektowna dekoracja schodów, wykorzystująca girlandy, bombki choinkowe, kokardy, czy ozdoby drewniane.

Wymyślanie i tworzenie dekoracji świątecznych w mieszkaniu daje mnóstwo satysfakcji, szczególnie jeżeli spodoba się domownikom oraz świątecznym gościom. Ich wykonanie wymaga odrobiny zdolności manualnych, ale z girlandami Homla będzie przyjemne, łatwe i pozwoli osiągnąć najlepszy efekt.