Stroiki świąteczne

Cena
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

Ustaw kierunek malejący

Święta to cudowny czas, w którym odpoczywamy, cieszymy się obecności bliskich, spotykamy się z rodziną i znajomymi. Jednak zanim będziemy mogli przeżywać te wyjątkowe chwile, niezbędne są dobre przygotowania, dzięki którym wszystko uda się po naszej myśli. Wśród wielu czynności - zakupów, sprzątania, gotowania - bardzo ważne jest przygotowanie bożonarodzeniowej dekoracji mieszkania.

Stroiki świąteczne na Boże Narodzenie

Dekoracje świąteczne to wiele różnorodnych ozdób, dzięki którym mieszkanie nabiera odświętnej, uroczystej i radosnej atmosfery. Najważniejszy symbol Bożego Narodzenia jest choinka. Ubieranie choinki bożonarodzeniowej jest jednym z najprzyjemniejszych momentów, a chwila, gdy zaczynają na niej migać kolorowe lampki, oznacza, że Święta są tuż. Wśród ozdób i dekoracji największą popularnością cieszą się stroiki świąteczne na Boże Narodzenie.

Stroika bożonarodzeniowego nie może zabraknąć w żadnym mieszkaniu. Stroiki mają różne kształty - ozdabiane są wstążkami, sztucznymi kwiatami gwiazdy betlejemskiej, jemiołą, bombkami choinkowymi, sztucznymi gałązkami. Często mają formę wieńca, w którego centrum znajduje się kompozycja z bombek, szyszek i gałązek. Najczęściej zawieszamy je na drzwiach wejściowych do domu. Taki stroik można również postawić na stole, a gdy utrzymany jest w stylistyce choinki świątecznej, to wraz z nią tworzy wspaniałą i spójną dekorację.

Wśród dekoracji bożonarodzeniowych szczególny rodzaj stanowią stroiki świąteczne na cmentarz. Podczas kolacji wigilijnej radujemy się i cieszymy, ale kierujemy myśli również do najbliższych, których już nie ma z nami. Wyrazem naszej pamięci, a także gestem okazania wdzięczności i szacunku dla nich, jest udekorowanie grobu np. stroikiem w kształcie wieńca z dużym zniczem w środku.

Mały stroik świąteczny - choinka

W różnych miejscach mieszkania np. na pokoju w pokoju dziennym, na stoliku w salonie, na szafce RTV pod telewizorem możesz ustawić stroiki bożonarodzeniowe z gałązek choinki. Stroik świąteczny choinka będzie również idealny jako stroik na stół świąteczny - pachnący lasem, naturalny, zdobiony tak, aby pasował do nakrycia. Powinna znaleźć się w nim też świeca, która jest niezbędnym dodatkiem symbolicznym podczas kolacji wigilijnej.

Stroiki ozdobne są uniwersalną dekoracją, nie tylko do mieszkania. Stroik świąteczny do biura stworzy w miejscu pracy, w którym spędzamy wiele godzin przyjemną atmosferę. Małe stroiki z gałązek choinki nie zajmują wiele miejsca na biurku, dlatego będą wspaniałą dekoracją, która wywołuje same pozytywne i przyjemne skojarzenia. Ozdoby świąteczne w biurze zdecydowanie poprawiają komfort, pozwalają poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Stroik w szkle na Boże Narodzenie - jak zrobić?

Drzewko choinkowe, wieniec, czy girlanda to popularne stroiki na Święta. Jeżeli chcesz przygotować niepowtarzalną dekorację, spróbuj wykonać samodzielnie stroiki w szkle na Boże Narodzenie. Potrzebujesz tylko szklanych naczyń np. przeźroczystych miseczek lub dekoracyjnych słoików oraz odpowiednich dodatków - szyszek, różnego rodzaju gałązek, bombek choinkowych, imitacji mchu, wstążek, świec, figurek np. aniołka lub renifera, gwiazdek. Reszta zależy od Twojej wyobraźni i pomysłów. Przyda się również, choć odrobina zdolności manualnych, ale z wykonaniem własnego stroika w szkle na pewno poradzisz sobie wspaniale.