Podkładki świąteczne

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Eleganckie podkładki na bożonarodzeniowy stół

Dokładasz wielu starań, żeby stół podczas kolacji wigilijnej oraz świątecznych obiadów wyglądał najpiękniej i zachwycał pięknym nakryciem. Podkładki stołowe to przydatny drobiazg dekoracyjny, a jednocześnie bardzo praktyczny. Niezastąpione w jadalni i na stole kuchennym, podczas Świąt staną się ważnym elementem nakrycia. Wykonywane są z materiałów, które dobrze izolują od gorąca, dzięki czemu podkładki pod talerze świąteczne chronią blat stołu przed niekorzystnym działaniem wysokiej temperatury.

 

Podkładki świąteczne wyróżniają się wśród tych zwykłych, używanych na co dzień, wyglądem. Ozdobione motywami bożonarodzeniowymi lub zimowymi, świetnie komponują się z zastawą stołową, a serwowane potrawy świąteczne wyglądają efektowniej. Na świątecznym stole znakomicie będą prezentowały się filcowe podkładki w kształcie ażurowych serwetek, okrągłych lub prostokątnych.

Jak wybrać najlepsze podkładki świąteczne?

Podkładki mają różne wymiary, dostosowane do wielkości naczynia. Te duże, w kształcie prostokątnej maty, pasują pod duże talerze obiadowe. Zmieszczą się na nich również rozłożone przy każdym nakryciu sztućce. Na okrągłych podkładkach o mniejszej średnicy ustawisz kubki na gorącą herbatę i świąteczny kompot z suszonych owoców. Będą one również przydatne w salonie podczas spotkań przy kawie, gdy filiżanki ustawiasz na drewnianej ławie lub stoliku kawowym. Kolorowe podkładki z urokliwą świąteczną grafiką świetnie pasują do nastroju takich spotkań.

 

Wśród podkładek na stół Boże Narodzenie nie może zabraknąć również tych przeznaczonych pod naczynia, w których podawane są potrawy. Gorące naczynie żaroodporne najlepiej postawić na podkładce drewnianej np. wykonanej z twardego drewna akacjowego. Masz pewność, że wysoka temperatura w żaden sposób nie zagrozi obrusowi oraz blatowi stołu. Dobrym wyborem pod bardzo gorące naczynia będą również grubsze podkładki silikonowe. W ofercie sklepu HOMLA znajdziesz podkładki w najlepszych cenach, w wielu różnych kształtach, drewniane, filcowe i z silikonu.