Tarki i szatkownice

Cena
Kolor
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)
Długość (cm)
Głębokość (cm)
Linia
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący

Tarki i szatkownice to akcesoria kuchenne, dzięki którym w szybki i bezpieczny sposób pokroisz składniki do potraw na drobne kawałeczki. Narzędzia te świetnie sprawdzą się do rozdrabniania zarówno warzyw i owoców, jak i ścierania sera. Szybko staną się niezastąpionymi pomocnikami podczas przygotowywania sałatek, surówek i niektórych dań.

Jaką tarkę do warzyw warto wybrać: elektryczną czy ręczną?

Istnieją dwa rodzaje tarek — elektryczne i ręczne. Wybór pomiędzy nimi w dużej mierze zależy od potrzeb i preferencji osoby kupującej. Jednym z czynników, który powinien być wzięty pod uwagę, jest wygoda użytkowania.

Maszynka elektryczna większość pracy wykonuje za nas, wystarczy włożyć produkty do specjalnego otworu, a zostaną automatycznie pokrojone. W przypadku tradycyjnej tarki cały proces musimy wykonać samodzielnie (nierzadko korzystając przy tym z deski do krojenia), dzięki temu jednak mamy większą kontrolę nad precyzją krojenia. Tarka manualna jest też znacznie bardziej wygodna do utrzymania w czystości — nie trzeba jej rozbierać na pojedyncze elementy, wystarczy włożyć pod wodę i delikatnie umyć. 

Kolejną kwestią, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę podczas zakupu, jest ilość krojonych przez nas warzyw. Jeśli co roku przygotowujemy przetwory i potrzebujemy maszyny, która pozwoli nam szybko pokroić buraczki, ogórki, cebule i inne warzywa, z pewnością tarka na prąd będzie ogromnym ułatwieniem tego procesu. Inaczej będzie, jeśli z tarki korzystamy wyłącznie od czasu do czasu w celu przygotowania szybkiej surówki bądź starcia sera — w takim przypadku w zupełności wystarczy tarka ręczna.

Ostatnim kryterium, które pomoże nam dokonać odpowiedniego wyboru, jest wielkość tarki. Tarka do obsługi manualnej jest zazwyczaj mniejsza i łatwiejsza do przechowywania niż tarka na prąd, która może zajmować więcej miejsca, szczególnie jeśli w zestawie znajdują się także wymienne końcówki o różnej grubości oczek.

Niezaleźnie jednak na jaką tarkę się zdecydujemy, warto wiedzieć że krojenie warzyw i owoców staje się dużo łatwiejsze niż gdy do krojenia wykorzystujemy klasyczne noże. Nóż oczywiście jest niezbędny w każdej kuchni, ale w przypadku szatkowania i tarcia żywności może po prostu nie być tak użyteczny jak tarka czy sztkownica.

Jakie tarki kuchenne i szatkownice do warzyw znajdziesz w sklepie Homla?

W sklepie HOMLA dostępny jest szeroki wybór praktycznych akcesoriów do kuchni, w tym tarek i szatkownic. Oferowane artykuły wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu w świetniej formie służą przez naprawdę długie lata. Umieszczone w nich ostrza pozwalają zastąpić noże podczas rozdrabniania małych produktów, jak czosnek, imbir czy kostki czekolady.

Oprócz tradycyjnych tarek w naszej ofercie dostępne są także mniejsze, które posiadają długą rękojeść, pozwalającą wygodnie trzymać je bezpośrednio nad talerzem lub naczyniem, w którym przygotowujemy smaczny posiłek. Warto wyposażyć się w nie szczególnie wtedy, gdy mamy już tarkę elektryczną i tylko od czasu do czasu potrzebujemy skorzystać dodatkowo z tarki ręcznej. Zapraszamy do odwiedzenia kategorii kuchnia w naszym sklepie online — z pewnością odnajdziesz tam najbardziej odpowiednią tarkę do swojego domu.