Meble skrzyniowe

Zobacz jako Siatka Lista

1 element

Ustaw kierunek malejący

Meble skrzyniowe to określenie regałów, szafek, komód – wszystkich mebli, których konstrukcja przypomina właśnie skrzynie. Posiadają one podzielone przestrzenie oddzielone elementami sklejki lub drewna. Dzięki temu, że posiadają zamknięte przestrzenie do przechowywania, pozwalają posegregować przedmioty codziennego użytku i ukryć je przed wzrokiem ciekawskich. Meble skrzyniowe są niezastąpione zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdyż pomagają zorganizować przestrzeń tak, by zbędne akcesoria nie pozostawały w nieładzie na blatach mebli lub na półkach. Jednak meble skrzyniowe sprawdzą się także w dużych przestrzeniach – tak naprawdę w domu powinien mieć je każdy!

Meble skrzyniowe – ratunek w bałaganie

Każdy mebel powinien łączyć w sobie praktyczne funkcje i rolę dekoracyjną – jednak meble skrzyniowe zdecydowanie sprawdzają się głownie jako użyteczny dodatek. Mają pomieścić jak najwięcej przedmiotów wewnątrz, przy równoczesnym zajmowaniu jak najmniejszej powierzchni. Dobrze, jeśli szafki i regały posiadają mieszane elementy konstrukcyjne – zamykane szafki, otwarte półki oraz praktyczne szuflady. Dzięki temu bryła mebla nie wygląda monotonnie, a dodatkowo można przechowywać w nim wiele rodzajów produktów.

Meble skrzyniowe są uniwersalne i powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego pomieszczenia – w hallu, salonie, sypialni, łazience, garderobie… nawet w przydomowym warsztacie! Alternatywą są bowiem organizery – i choć wyglądają bardzo estetycznie, przechowywane na blatach szybko zajmą większość wolnej przestrzeni w domu. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu komód, regałów i szafek w pomieszczeniach domu, możesz ograniczyć bałagan do zera – wystarczy tylko na bieżąco segregować zawartość szuflad.

A co zrobić w małym mieszkaniu?

W małych mieszkaniach meble skrzyniowe sprawdzą się jak nigdzie indziej! W końcu w pomieszczeniach, które nie grzeszą metrażem, również trzeba dbać o porządek – a rzeczy na blatach i akcesoriów w pokojach wcale nie jest mniej.

W małych salonach i sypialniach najlepiej sprawdzą się regały – wyróżniają się one bowiem strzelistą formą, dzięki czemu przestrzeń zostaje zagospodarowana wzwyż. Niskie komody dobrze wyglądać będą natomiast w sypialniach, np. w zastępstwie szafek nocnych, a także pod telewizorami, jako alternatywa szafek RTV. Regały mogą też pełnić funkcję zielonych ścianek działowych – wystarczy wypełnić je kwiatami o różnych pokrojach, aby stworzyć ażurowy, naturalny parawan, którym oddzielić możesz np. poszczególne części salonu.

W Homla znajdziesz szeroki wybór mebli skrzyniowych. Większość z nich wykończona została okleiną w kolorze naturalnego drewna, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w każdej aranżacji. Drewno to przecież materiał uniwersalny… tak jak uniwersalne zastosowanie mają meble skrzyniowe!