Półki

Półki

Półki to najbardziej minimalistyczne elementy wnętrza, które w swojej prostocie wyróżniają się nadzwyczajną funkcjonalnością – pozwalają Ci wykorzystać pustą przestrzeń ściany, a tym samym uzyskać dodatkowe miejsce na drobne przedmioty i ozdoby. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w dużym domu czy ciasnym mieszkaniu, półki pozwolą Ci uwydatnić potencjał każdego wnętrza i zorganizować przestrzeń dokładnie tak, jak chcesz.

W naszej ofercie znajdziesz minimalistyczne półki, które pasować będą do każdego wnętrza. Pozbądź się pustych ścian!

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Półki to niedoceniony element wystroju. Chociaż są małe, delikatne i minimalistyczne, mogą zdziałać cuda w każdym pokoju. Półki nie tylko pozwalają zorganizować przestrzeń w taki sposób, by elementy dekoracyjne nie zawadzały na użytkowych blatach lub stołach, ale także przełamują ascetyczny klimat pustych ścian. Są wyjątkowo proste i uniwersalne, dlatego wiele osób uważa je za nudne elementy wystroju – nie dostrzega jednak potencjalnych możliwości, jakie półki wnoszą w aranżację! Można układać je w dowolne kształty, łączyć kolorystycznie… dzięki temu mogą stanowić istotny element dekoracyjny.

Półki na ścianie – symetrycznie czy odważnie?

Półki wiszące na ścianie zazwyczaj kojarzą się z prostym układem bądź pojedynczymi, samotnymi sztukami. To błąd, ponieważ półki, jak każdy mebel, można ciekawie zaaranżować – chociażby poprzez złamanie symetrycznego rozstawienia w formie szczebelków drabinki lub schodków.

Jeśli w Twoim domu panuje porządek i harmonia, możesz postarać się przełamać przewidywalność aranżacji właśnie poprzez nietypowe rozstawienie półek – będzie to akcent dyskretny (na pewno bardziej niż awangardowy akcent kolorystyczny), jednak nieoczywisty. Dzięki temu wciąż prosty wystrój pomieszczenia wydawać się będzie bardziej pomysłowy, lekki, kreatywny.

Uniwersalne i praktyczne – za co kochamy półki?

Półki na ścianę mogą stanowić zarówno miejsce, w którym wyeksponować można drobne bibeloty, takie jak ozdobne figurki lub zdjęcia, a także – z odrobiną kreatywności – ozdobę same w sobie. Wystarczy połączyć je w finezyjne kształty, np. plastra miodu.

Półki mogą również zastępować funkcjonalne meble, np. regały - to rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w małych mieszkaniach, ponieważ zajmuje o wiele mniej miejsca na szerokość. Wystarczy zamontować półki na ścianie jedna nad drugą, tak by imitowały zawartość mebla. Zazwyczaj półki montuje się w wysokich partiach ściany, jednak można wykorzystać je tuz nad podłogą – w takim wydaniu świetnie sprawdzą się jako „szafki” na buty w korytarzu.

Co postawić na półce?

Jeśli jesteś sentymentalna, możesz wykorzystać półki na ścianę, by stworzyć galerię zdjęć – ramki na zdjęciabędą podkreślać stylistykę wystroju, a jest to rozwiązanie dużo bardziej uniwersalne niż wieszanie ramek bezpośrednio na ścianę, gdyż w każdej chwili można ułożyć w tym miejscu coś innego. Książki, ozdobne figurki, szkatułki na biżuterię – tak naprawdę na półkach wyeksponować możesz wszystko, co nie mieści się do szaf lub po prostu jest za ładne, by to chować. Dobrze wyglądać będą także dekoracyjne dyfuzory zapachowe - a przy okazji dyskretnie rozsiewać zapach.

W Homla kochamy aranżacje dopracowane w najmniejszych szczegółach – i wiemy, że Ty też. Sprawdź naszą ofertę półek i pożegnaj się z pustymi ścianami!