Taborety

Cena
Kolor
Pomieszczenie
Kategoria
Linia
Kolekcja
Marka
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

Ustaw kierunek malejący

Taborety to meble nieskomplikowane, jednak bardzo przydatne – i to w każdym pomieszczeniu domu! Na ich prostą formę składa się siedzisko oparte na czterech lub trzech nogach. Nie mają one podłokietników, zazwyczaj cechują się też dużym minimalizmem – a mimo to, mogą pełnić wiele funkcji. Oczywiście, taborety najczęściej pełnią rolę po prostu dodatkowego miejsca siedzącego – ze względu na niewielkie rozmiary mogą stanowić siedzisko dla dziecka, a także idealnie wkomponują się w pokoje o małym metrażu. I chociaż wiele osób uważa, że taborety to relikt przeszłości, pojawiają się one w branży home&design w odświeżonej, nowoczesnej formie. 

Z dworu na salony

Taboret to mebel o ciekawej historii. Tak naprawdę prosty mebel – bez podłokietników czy oparcia – służący do siedzenia, ma swoje początki już w starożytności! Już od czasów faraonów w starożytnym Egipcie, siedzenie było przywilejem – zazwyczaj w obecności władcy nie mógł siedzieć nikt, oprócz najzamożniejszych i najwyżej postawionych. Za czasów świetności Imperium Rzymskiego spopularyzowano nawet taborety składane – podróżowały one z urzędnikami po kraju.  

Samo słowo taboret pochodzi z języka francuskiego. Obecnej formy tego mebla należy więc doszukiwać się na dworze Ludwika XIV – to w okresie jego panowania pojawiły się minimalistyczne siedziska, na których podczas audiencji u króla mogły spocząć wysoko urodzone damy dworu (i tylko one).  

Taborety przeszły więc długą drogę, by ostatecznie pojawić się w Twoich czterech ścianach. Ich estetyka wciąż ewoluuje – można kupić już nowoczesne taborety, a także te o charakterze glamour. 

Uniwersalne niczym puf 

Taborety to meble idealne do małych mieszkań. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary mogą być przenoszone z miejsca na miejsce bez większego problemu, a w razie gdy liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni, można wsunąć je pod niskie stoliki. Taborety mogą pełnić kilka funkcji, mniej więcej tak jak pufy. Kiedy nie stanowią wygodnego miejsca siedzącego, mogą służyć za wygodny podnóżek lub przenośny stolik. Taborety z drewnianym blatem często wykorzystywane są również jako przenośny stopień, który pomaga dostać się do górnych szafek w kuchni czy garderobie.  

Taborety są dość niskie, dlatego mogą stanowić także miejsce siedzące dla Twoich pociech – nawet małe dzieci bez problemu dostaną się na siedzisko, gdyż usytuowane jest nisko nad ziemią. 

Tapicerowane czy nie? – oto jest pytanie

Nowoczesne taborety mogą mieć zarówno minimalistyczny charakter, jak i zachwycać awangardową stylistyką. Wśród wielu dostępnych taboretów znajdują się zarówno takie, które pasować będą do loftowych wnętrz, jak i welurowe taborety w stylu glamour.  

W Homla znajdziesz taborety, które łączą w sobie wyjątkową użyteczność oraz ponadczasową estetykę. Zaproś je w swoje wnętrza i zyskaj dodatkową przestrzeń!