Wazony i donice

Cena
Kolor
Pomieszczenie
Kategoria
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)
Średnica (cm)
Linia
Kolekcja
Marka
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-36 z 118

Ustaw kierunek malejący
Strona

Salon to miejsce, w którym nieustannie należy dbać o wyjątkowy klimat i przytulną atmosferę – również za pomocą takich dodatków, jak świeże kwiaty. Aby prezentowały się one jak najlepiej, należy dobrać odpowiednie wazony i donice, które same w sobie stanowić mogą ozdobny element wystroju. Niektóre wazony mogą pełnić dodatkową funkcję – np. jako świecznik na tealighty. Odpowiednio dopasowane do wystroju pomieszczenia mogą również podkreślać stylistykę aranżacji.

Nie tylko na żywe rośliny… - wazony i donice

Wazony i donice to produkty, które pozwalają w dekoracyjny sposób przechowywać kwiaty. Nikt nie powiedział jednak, że tylko żywe! W wysokich wazonach możesz stworzyć ponadczasowe kompozycje z ciętych roślin sztucznych – mieszać kolorowe kwiaty z zielonymi liśćmi różnych gatunków aż do powstania przyciągających wzrok konfiguracji.

Pamiętaj, że jeśli planujesz umieszczać w wazonach żywe kwiaty, musisz dobrać rodzaj dekoracji do rodzaju rośliny – kwiaty z długą łodygą potrzebują wysokich wazonów, a niskie gatunki zadowoloną się okrągłymi lub kwadratowymi. Najbardziej uniwersalne są wazony szklane, gdyż przez ich przezroczyste ścianki można stale kontrolować poziom wody.

Vademecum początkującego ogrodnika – osłonki a doniczki  

Warto pamiętać, że donice oraz osłonki na doniczki to dwa różne produkty. Donice bowiem pełnią przede wszystkim funkcję użytkową i służą do sadzenia wewnątrz nich żywych roślin. Posiadają przynajmniej jeden otwór na dnie, który umożliwia w razie potrzeby odprowadzenie nadmiaru wilgoci. Chociaż mogą być ozdobne i dekoracyjne, ich głównym zadaniem jest właśnie zapewnienie roślinom odpowiednich warunków do życia.

Osłonki na doniczki posiadają natomiast lite dna, więc nie można umieszczać w nich bezpośrednio ziemi i sadzić kwiatów – bez odpowiedniej cyrkulacji wilgoci i powietrza, system korzeniowy może szybko zgnić. Osłonki tworzą pełną kompozycję z doniczkami, gdyż donice pozwalają odprowadzać zbędną wilgoć, a osłonki chronią przed nią podłogę lub meble. Osłonki na doniczki stanowią także produkt o walorach dekoracyjnych.

Wazony i donice – idealne na prezent i nie tylko

Wazony stanowią mini dzieło sztuki użytkowej. Chociaż są praktyczne, mogą stanowić ciekawą dekorację także bez kwiatów wewnątrz – a także pełnić rolę świecznika. Z tego względu estetyczny wazon może zostać podarowany na prezent, zwłaszcza dla osoby kochającej tematykę home&decor. Jeśli natomiast zamierzasz podarować komuś kwiat doniczkowy, zapakuj go od razu w elegancką doniczkę lub osłonkę – dzięki temu urok rośliny zostanie jeszcze bardziej wyeksponowany.

W Homla znajdziesz donice i wazony na każdą okazję i do każdego stylu. Niezależnie od tego, czy szukasz bogato zdobionej donicy do królewskiego wydania glamour, czy minimalistycznego wazonu z transparentnego szkła, u nas dostaniesz to, czego szukasz. Sprawdź i przekonaj się!