Lampy wiszące

Cena
Kolor
Pomieszczenie
Kategoria
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)
Długość (cm)
Średnica (cm)
Linia
Kolekcja
Marka
Mniej filtrów - Więcej filtrów +
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 23

Ustaw kierunek malejący

Odpowiednie oświetlenie salonu wymaga nie tylko wyczucia stylu, lecz także znajomości podstawowych zasad, które pomagają powiększyć pokój optycznie – zarówno na długość, szerokość, jak i wysokość. Jedna z nich mówi, że lampa sufitowa nie powinna stanowić jedynego źródła światła w pomieszczeniu – potrzebne są także dodatkowe lampy, które pomogą Ci doświetlić każdy zakamarek salonu. Jednak wisząca lampa stanowi główne źródło światła, gdyż najbardziej dokładnie imitować może światło słoneczne – a przy okazji nie zajmuje cennego miejsca na podłodze lub meblach. Jak dobrać ją tak, by powiększała optycznie przestrzeń, a przy okazji wpisywała się w aranżację?

Lampa sufitowa – najważniejszy element oświetlenia

Lampy wiszące to elementy oświetlenia, od których tak naprawdę zależy odbiór całej aranżacji – stanowią główne źródło światła w salonie, dlatego mogą optycznie zmniejszyć lub powiększyć przestrzeń, a także nadać jej surowy lub przytulny charakter.

Chociaż przyjęło się, że lampa sufitowa powinna znajdować się w centralnym punkcie pomieszczenia, w salonach, w których pojawia się kącik jadalniany, warto zainwestować w więcej modeli. Nad stołem jadalnianym dobrze wyglądać będą lampy wiszące, w których światło skierowane jest bezpośrednio w dół -  dzięki temu, że wiązka światła odbija się półkołem, powiększa optycznie pomieszczenie. Jeśli chcesz powiększyć optycznie pokój na wysokość, zastosuj lampy, w których abażur kieruje światło bezpośrednio na sufit – rozjaśnienie spowoduje optyczne oddalenie go od podłogi.

Pamiętaj, aby w małych salonach wykorzystywać chłodne lub neutralne żarówki w głównym źródle światła, czyli w lampach sufitowych. Jeśli uważasz, że jest zbyt surowo, chłodno i nowocześnie, spróbuj skontrastować je lekko ciepłym światłem z dodatkowych lamp.

Wiszące lampy – w lofcie czy w pałacu?

W Homla znajdziesz lampy o różnorodnej stylistyce – od tradycyjnych modeli z drewnianymi elementami, które wpasują się perfekcyjnie we wnętrza scandi, aż po na wskroś nowoczesne egzemplarze wykonane z metalu i szkła. W minimalistycznych przestrzeniach możesz postawić na genialną w swej prostocie lampę wiszącą w postaci żarówki na dłuższym kablu. Popularne w industrialnych aranżacjach są także lampy „pająki” – luźno upięte połączenia kilku żarówek bez abażurów, o dynamicznej formie.

Minimalistyczne lampy są świetnym wyborem dla osób, które uwielbiają często zmieniać swoje otoczenie – są bowiem uniwersalne na tyle, by wpasowywać się we wszystkie aranżacje. Zwłaszcza wiszące lampy ze szklanym kloszem lub lampy sufitowe utrzymane w kolorze ponadczasowej czerni dopasują się zarówno do industrialnych przestrzeni, jak i glamour w królewskim wydaniu.

A Ty na jaką lampę postawisz? Niezależnie od tego, w jakim stylu odnajdujesz się najlepiej, lampy wiszące od Homla odnajdą się najlepiej właśnie w Twoim salonie!