Talerze na jajka

Cena
Szerokość (cm)
Długość (cm)
Linia
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący

Święta Wielkanocne to długo wyczekiwany czas miłych spotkań w gronie najbliższych. Warto zadbać o to, aby towarzyszył im odpowiedni klimat i starannie przygotować dom na wizytę gości. Świąteczne spotkania skupiają się wokół stołu w jadalni, dlatego to właśnie jemu należy poświęcić najwięcej uwagi. Pośród licznych naczyń i pięknej porcelanowej zastawy nie powinno zabraknąć na nim talerzy na jajka, które pozwolą Ci wygodnie zaserwować ten wielkanocny przysmak i zadbać o to, aby się znakomicie prezentował. 

Ceramiczne talerze na jajka idealne na świąteczny stół

Dostępnych jest wiele różnych modeli talerzy do jajek. Największą popularnością cieszą się produkty wykonane z porcelany bądź wysokiej jakości ceramiki. Naczynia te są trwałe i znakomicie wyglądają, a do tego większość z nich można myć w zmywarce, dzięki czemu bez problemu utrzymasz je w czystości. W sklepie HOMLA dostępny jest szeroki wybór talerzy na jajka zarówno w tradycyjnej, jak i bardziej nowoczesnej odsłonie. Z pewnością odnajdziesz tu egzemplarz, który będzie pasował do Twojej zastawy stołowej niezależnie od tego, czy utrzymana jest w klasycznej białej barwie, czy składa się z różnych wariacji kolorystycznych. 

Talerze na jajka to świetne akcesorium dedykowane głównie Świętom Wielkanocy, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich również poza tym okresem, np. podczas przyjęć czy różnego rodzaju uroczystości. Doskonale sprawdzą się podczas śniadania wielkanocnego i późniejszych spotkań z rodziną, gdy na stole nie może zabraknąć jajek, będących jednym z głównych symboli tego ważnego święta.

Półmiski na jajka wielkanocne - co możesz w nich zaserwować?

Półmiski i talerze na jajka, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do serwowania jajek. Możesz podać w nich całe jajka, jajka przekrojone na połówki z dodatkiem majonezu i szczypiorku, jajka faszerowane i wszelkie inne rodzaje tego przysmaku. Ze względu na specyficzny kształt tych naczyń, ciężko jest wykorzystać je do podania innej potrawy, choć z pewnością i na to znajdzie się jakiś oryginalny pomysł.

Talerze na jajka posiadają specjalne wgłębienia o owalnym bądź okrągłym kształcie, które pozwalają ułożyć jajka tak, aby się nie przewracały, dzięki czemu są wygodnie podane, znakomicie się prezentują, a w dodatku można po nie łatwo sięgnąć i przełożyć na swój talerzyk. Dostępne są różne wielkości półmisków, dlatego w zależności od swoich potrzeb możesz wybrać taki, który pomieści 6, 8 lub 12 sztuk całych jajek bądź pysznie przyrządzonych połówek.