Wyciskarki do cytrusów

Zobacz jako Siatka Lista

1 element

Ustaw kierunek malejący

Jaki wyciskacz do cytrusów wybrać - ręczny czy elektryczny?

Dwie podstawowe kategorie wyciskarki do cytrusów to ręczne i elektryczne. Każda z nich ma swoje zalety, dzięki którym w różnych sytuacjach sprawdzą się najlepiej.

Ręczna wyciskarka do cytrusów sprawdza się idealnie, gdy potrzebujesz szybko wycisnąć niewielką ilość soku. To świetne rozwiązanie, gdy potrzebujesz świeżego soku z owoców cytrusowych podczas pieczenia ciast, gotowania egzotycznych potraw, lub przygotowywania wody mineralnej z sokiem z limonki, czy cytryny. Jest to niewielkie akcesorium kuchenne, dzięki czemu łatwo ją przechowywać. Umycie jej po zakończeniu wyciskania soku zajmuje tylko kilka chwil, ponieważ zazwyczaj wystarczy tylko przepłukanie pod bieżącą wodą.

Elektryczna wyciskarka do cytrusów należy do kategorii drobnego sprzętu agd, jednak może być urządzeniem z wieloma funkcjami np. regulacją gęstości soku, regulacją obrotów, wyposażonym w ślimak do rozdrabniania warzyw i owoców, czy systemem filtracji, który pozwala uzyskać klarowny napój.

Wyciskarki do cytrusów elektryczne oraz automatyczne wyciskarki do pomarańczy są powszechnie wykorzystywane w lokalach gastronomicznych, stanowią niezbędne wyposażenie barów i restauracji. Jednak dobrej jakości wyciskarka wolnoobrotowa to również idealne rozwiązanie do domu, ponieważ umożliwia szybkie przygotowanie soku z cytrusów dla wszystkich domowników. Bez względu na model urządzenia, które wybierzesz, obsługa wyciskarek do owoców jest bardzo intuicyjna i łatwo radzi sobie z nią każdy z domowników.

Odpowiedź na pytanie o wyciskarkęręczna czy automatyczna — jest w gruncie rzeczy prosta. Jeżeli świeże soki z owoców i warzyw są składnikiem Twojej diety lub pijecie je regularnie całą rodziną, najlepiej zdecydować się na zakup wyciskarki elektrycznej. Oczywiście w takim przypadku warto mieć również w kuchni prostą wyciskarkę manualną, która będzie o poręczniejsza, gdy trzeba szybko wycisnąć małą ilość soku np. z jednej cytryny.

Ważną kwestią jest też rozróżnienie między sokowirówką a wyciskarką.

Sokowirówka ma o wiele większą moc silnika, dlatego radzi sobie z większą liczbą gatunków owoców, a nie tylko tych o miękkim miąższu. Poza wyciskaniem owoców jest też odpowiednia do twardych warzyw (marchewek, selera naciowego, buraczków ćwikłowych). Wyciska do ostatniej kropli soku, jest szybsza niż wyciskarka wolnoobrotowa. Niemniej ma kilka wad, które utrudniają korzystanie z niej na co dzień. Przede wszystkim jest dużym urządzeniem, trudniejszym do przechowywania, a jej mycie zajmuje więcej czasu. Mocny silnik generuje większą ilość ciepła, co może wpłynąć na walory smakowe soków. W przypadku cytrusów wymaga obierania cytrusów ze skórki, podczas gdy do wyciskarki wolnoobrotowej wystarczy je tylko przekroić na pół.

Ręczna wyciskarka do cytrusów - z jakiego materiału powinna być wykonana?

Wyciskarki do cytrusów obsługiwane manualnie wykonywane są z różnych materiałów. Wyciskarka szklana jest wygodna w użytkowaniu, ma niewielki pojemnik na sok, ale za to szczególnie łatwo ją myć (w zlewie lub zmywarce). Wyciskarki z tworzywa często mają bardziej zaawansowaną konstrukcję i mogą być wyposażone w idealnie dopasowany zbiornik na sok np. o pojemności 250 ml.

Przed podjęciem decyzji zakupowej koniecznie należy upewnić się, że oferowana wyciskarka wykonana jest z tworzyw o najlepszych parametrach, wolnych od szkodliwych substancji. Model wyciskarki ze specjalną rękojeścią i głowicą o niewielkiej średnicy to świetny wybór, jeżeli będzie ona wykorzystywana okazjonalnie.

Tego rodzaju akcesoria najczęściej wykonane są z drewna, tworzywa, stali nierdzewnej (często ich konstrukcja jest kombinacją dwóch z tych materiałów). Ich dużą zaletą jest szybkość czyszczenia po użyciu i mały rozmiar, ale wymagają wykorzystywania oddzielnego naczynia na sok.

Pyszny sok z cytryn i pomarańczy - codzienna dawka witaminy C

Każdy rodzaj wyciskarki do cytrusów pozwoli przygotować porcję bogatego w witaminę C, pysznego soku. Dzięki wyciskarce w domowych warunkach przyrządzisz wiele zdrowych napojów, korzystając z gotowych przepisów oraz szukając własnych atrakcyjnych smaków. Naturalne soki przygotowywane własnoręcznie są bezkonkurencyjne w porównaniu do tych produkowanych przemysłowo. Zawsze będą idealnie świeże, zawsze kupisz owoce u sprawdzonego sprzedawcy, a przed wyciśnięciem od razu zobaczysz, gdyby któryś owoc się nie nadawał do wyciśnięcia.

Wyciskarki do cytrusów w sklepie HOMLA to szeroki wybór urządzeń o stylowym designie i zaawansowanych funkcjach oraz przystępnych cenowo wyciskarek o prostej, niezawodnej konstrukcji.