Zegary

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Zegar ścienny do salonu — jak wybrać? 


Pomimo dynamicznego rozwoju nowych technologii i cyfrowych wyświetlaczy, analogowe zegary ścienne nie wychodzą z mody. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zegary na ścianę zasilane są bateryjnie, dzięki czemu nie musisz montować ich w pobliżu gniazdka elektrycznego czy innego źródła prądu. Po drugie – zastosowany w nich mechanizm jest bardzo precyzyjny i zapewnia dokładny pomiar czasu.  Co więcej, w przeciwieństwie do wariantów elektronicznych zegary ścienne nie wymagają każdorazowo ręcznego ustawiania godziny w przypadku awarii zasilania.  

Zegary na ścianę – uniwersalne rozwiązanie 


Jedną z ważniejszych zalet zegarów na ścianę, jest możliwość dopasowania ich do niemal każdej przestrzeni. Zegary do salonu dostępne są bowiem w wielu stylach i kolorach. Aranżacje z udziałem tego dodatku mogą polegać na czymś więcej niż tylko zawieszeniu tarczy na pustym kawałku ściany. W ofercie sklepu internetowego Homla.com.pl znajdziesz zarówno modele o klasycznym designie, z okrągłą ramą, jak i bardziej nowoczesne modele z minimalistycznymi wskazówkami, w kwadratowych ramach wykonanych z metalu lub drewna.  
Nowoczesne zegary ścienne mogą mieć również złote zdobienia – takie modele sprawdzą się idealnie we wnętrzach urządzonych w stylu glamour, w których panuje wizualny przepych. Drewniany zegar ścienny świetnie wkomponuje się w pomieszczenie utrzymane w kolorach ziemi. Będzie dobrze korespondował z wnętrzami wyposażony w meble z dębowym blatem, a także innymi dodatkami w podobnej stylistyce. Z kolei do nowoczesnego salonu świetnym wyborem będą zegary ścienne drewniane z prostokątną podstawą i okrągłą tarczą. Takie modele będą efektownie prezentować się na tle ściany z surowych cegieł lub strukturalnego betonu.  
 

Zegary ścienne do salonu – mnóstwo możliwości aranżacyjnych 


Wybierając zegary ścienne do swojego mieszkania, weź również pod uwagę dominujące barwy pomieszczenia. Nie trzeba koniecznie umieszczać niebieskiego zegara w niebieskim pokoju, ale można czerpać inspirację ze znajdujących się w nim dodatków i akcesoriów. W pokoju inspirowanym stylem francuskim, z dużą ilością błękitów i żółci, najlepiej sprawdzi się grafitowy zegar ścienny ze sznurkiem. Miłośnicy klasyki i tradycyjnych rozwiązań, z pewnością docenią białe zegary na ścianę do salonu.  
Do pokojów dziecięcych, pełnych różnych form, struktur i barw, warto wybrać zegary stojące z kolorowymi kółkami na tarczy w miejsce tradycyjnych cyfr. Takie warianty sprawdzą się także we wnętrzach minimalistycznych, stanowiąc efektowny kontrast dla stonowanych kolorystycznie dekoracji. Czarne zegary na ścianę to dobry wybór do industrialnych przestrzeni mieszkalnych.  
 

Dlaczego warto wybrać zegar wiszący do salonu? 


Salon to wizytówka każdego domu – to właśnie w tym pomieszczeniu całe rodziny spędzają najwięcej czasu w ciągu dnia. Z tego względu ważne jest to, aby był on jak najbardziej funkcjonalny i mógł zapewniać komfort wszystkim domownikom. Jednymi z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia pokoju dziennego są zegary ścienne – stanowią one nie tylko dominującą dekorację ścienną we wnętrzu, ale także pełnią funkcję użytkową, pomagając w organizacji czasu. 
Niezależnie od tego, czy mowa o nowoczesnych salonach z otwartą przestrzenią, czy o małych pokojach dziennych w mieszkaniach w bloku, zegary ścienne to ogromne ułatwienie, gdy podczas spędzania czasu w rodzinnym gronie chcesz mieć kontrolę nad czasem bez potrzeby spoglądania na smartfona czy inne urządzenie mobilne. Ponadto wiszący czasomierz powinien znaleźć się wszędzie tam, gdzie pracujesz. 
 

Kiedy kupić zegar salonowy? 


Odpowiedź na to pytanie jest prosta: w zegar na ścianę do salonu warto zainwestować niezależnie od tego, czy masz zamiar z niego korzystać. Nawet jeśli nie, możesz wykorzystać go jako stylową ozdobę komody czy po prostu element dekoracji na ścianie. Zegar bardzo ładnie wygląda na ścianach, gdzie są już powieszone ramki na zdjęcia.

Zegar sprawdzi się również w przypadku dłuższej awarii prądu lub rodzinnego zjazdu. Niektórzy nie wyobrażają sobie mieszkania bez tego elementu i nie sposób się temu dziwić – zegar ścienny to ponadczasowa dekoracja i praktyczny gadżet w jednym. 
Zegary na ścianę stanowią również świetny pomysł na prezent. Jeśli chcesz wręczyć swoim dziadkom funkcjonalny i elegancki gadżet do salonu, zegar ścienny będzie strzałem w dziesiątkę. Dla osób w podeszłym wieku warto jednak wybrać model z dużą, czytelną tarczą i czarnymi wskazówkami na białym tle.   
 

Jak powiesić zegar na ścianę? 


Właściwie i bezpieczne zawieszenie zegara ściennego jest bardzo ważne dla zachowania żywotności zarówno samego urządzenia, jak i ścian. W zależności od wielkości i wagi zegara, a także rodzaju powierzchni, do montażu możesz wykorzystać gwoździe, kołki rozporowe lub taśmę samoprzylepną.  
Montaż na gwoździu jest metodą bardzo prostą, ale sprawdzi się jedynie w przypadku ścian nośnych i działowych wykonanych z cegły, betonu lub drewna. Nieco trudniejszy jest montaż zegara na ścianie kartonowo-gipsowej. Wymaga skorzystania z elektronarzędzi – wiertarki i wkrętarki. W pierwszej kolejności należy wywiercić dziurę, a następnie umieścić w niej kołek rozporowy ze śrubą o właściwej średnicy.  
Do montażu zegarów naklejanych na ścianę nie potrzeba praktycznie żadnych dodatkowych narzędzi. Jest to najprostsza metoda, jednak rekomendowana tylko w przypadku małych modeli. Zbyt ciężki zegar może odpaść od ściany, powodując zerwanie tynku i uszkodzenie przedmiotów znajdujących się poniżej.  
Przed przyklejeniem zegara, należy odtłuścić powierzchnię wokół miejsca klejenia. Ściana powinna być gładka i równa. Przyłóż zegar do ściany i ołówkiem zaznacz punkt dokładnie nad godziną 12. To pozwoli Ci przykleić zegar na odpowiedniej wysokości. Skorzystaj z taśmy dwustronnej i naklej jej dwa kawałki na podstawę urządzenia. Następnie dopasuj jego ramę do wcześniej zaznaczonego punktu i dociskaj do ściany przez około 30 sekund.   
 

Na jakiej wysokości powiesić zegar w salonie?

 
Wielu ekspertów zajmujących się projektowaniem wnętrz twierdzi, że punkt środkowy zegara powinien znajdować się od 144 do 152 cm nad podłogą, czyli dokładnie na wysokości wzroku. W praktyce zasada ta nie zawsze jednak się sprawdzi. Choć najczęściej zegar wiesza się nad sofą lub naprzeciwko drzwi wejściowych, zdarza się, że na podanej wysokości znajduje się już obraz albo inna dekoracja. W takiej sytuacji zegar możesz powiesić na innej ścianie lub postawić go na półce.
Nie rekomenduje się montowania zegara przy oknie, ponieważ jasne światło słoneczne z zewnątrz może utrudniać widoczność tarczy. Najłatwiej powiesić go w takim miejscu, aby domownicy nie musieli zadzierać głowy celem sprawdzenia godziny. Zegar powinien być umieszczony w punkcie, który będzie dobrze widoczny z każdego krańca pomieszczenia. 
Jeśli jesteś zainteresowana zakupem zegara ściennego, już dzisiaj zapoznaj się z naszą pełną ofertą. Przygotowaliśmy szeroki wybór wariantów stylistycznych, które świetnie sprawdzą się w każdej przestrzeni mieszkalnej. Wszystkie zamówienia złożone na Homla.com.pl dostarczymy pod wskazany adres – szybko i bezpiecznie.