Zające wielkanocne

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Jednymi z najbardziej popularnych dekoracji wielkanocnych są figurki w kształcie króliczków. Zając to jeden z podstawowych symboli Wielkanocy, dlatego produkty z jego podobizną to wręcz niezbędny element wystroju wnętrza na czas tych wyjątkowych świąt.

W HOMLA dostępny jest szeroki wybór rozmaitych figurek zajęcy wykonanych z różnych materiałów, dzięki czemu z pewnością znajdziesz tu najlepszą ozdobę do swojego domu. Sprawdź naszą ofertę i ciesz się udanymi zakupami w najbardziej atrakcyjnych cenach.

Króliki wielkanocne to najlepsza ozdoba do domu na Wielkanoc!

Zając to nie bez powodu jedna z najczęściej pojawiających się ozdób wielkanocnych. To urocze zwierzątko ma wymiar symboliczny — jest oznaką płodności i sił witalnych przyrody, która w okresie Wielkanocy budzi się do życia. W przeciwieństwie do sakralnego baranka, który kojarzony jest ze zmartwychwstałym Jezusem, wielkanocny króliczek reprezentuje sferę profanum. Pomimo tego, zajączki pozostały jednym z głównych atrybutów Świąt Wielkanocy, a ich figurki wciąż są chętnie wkładane do koszyczków ze święconką i stanowią wesołą dekorację w niemal każdym domu. 

Popularność zajęcy sprawiła, że inspirowane nimi ozdoby wykonywane są w przeróżnych stylach, rozmiarach i przy pomocy różnych materiałów. Odnaleźć można m.in. eleganckie zajączki ceramiczne, które świetnie wpasują się we wnętrza urządzone w stylu glamour i loftowym, figurki z drewna i białej porcelany, których minimalizm najlepiej będzie prezentował się w przestrzeniach skandynawskich oraz boho, a także kolorowe króliczki z tkaniny, które będą znakomitym dodatkiem do pokoju dziecięcego. 

Gdzie możesz umieścić nasze zające wielkanocne?

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej będzie umieścić wielkanocnego zajączka? Wiele zależy od rozmiaru i materiału, z jakiego została wykonana figurka. Małe zajączki z ceramiki, porcelany, filcu i drewna świetnie sprawdzą się jako ozdoba stołu, komody lub parapetu. Możesz wykorzystać je jako samodzielną dekorację lub część większej kompozycji, np. wielkanocnych stroików. 
Stojące króliczki o dużej wysokości najlepiej będzie umieścić na podłodze w dobrze widocznym punkcie salonu, jadalni lub przedpokoju. Niektóre z nich świetnie sprawdzą się również jako figurki do ogrodu, aby nawet tam zaakcentować świąteczny klimat. Zajączki wielkanocne często dostępne są również w formie zawieszek, którymi możesz udekorować okna lub umieścić je na drzwiach. Wybór jest ogromy, więc z pewnością znajdziesz ozdobę, która najlepiej wpasuje się w Twój gust i będzie stanowiła wspaniałą dekorację.