Stroiki wielkanocne

Cena
Kolor
Linia
Kolekcja
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

Ustaw kierunek malejący

Święta Wielkanocne to czas, gdy szczególnie dbamy o wystrój naszych domów. Sposobów na udekorowanie wnętrza jest wiele — można ozdobić je wielkanocnymi symbolami, jak np. wypełniony jajami koszyczek, uroczymi figurkami baranków i zajączków bądź wiosennymi kwiatami o żywej kolorystyce. W stworzeniu świątecznej aranżacji pomoże Ci także stroik wielkanocny, czyli wyjątkowa kompozycja ze sztucznych kwiatów, pisanek i gałązek. To doskonały sposób na wprowadzenie do domu świątecznej atmosfery i radosnego nastroju zmartwychwstania. Kolorowa ozdoba przypominać będzie również o budzącej się do życia przyrodzie i zbliżającej się wiośnie, która zastąpi szarą zimę.

Gdzie możesz umieścić stroik wielkanocny?

Pomysłów na wykorzystanie stroików wielkanocnych jest mnóstwo. To, gdzie zdecydujemy się umieścić kompozycję, uzależnione jest między innymi od jej typu, a więc tego, czy przeznaczona jest do położenia/postawienia, czy może do zawieszenia.

Stroiki wielkanocne często wykorzystywane są jako ozdoba świątecznego stołu. Umieszczone w jego centralnym punkcie pośród wielkanocnych dań i przysmaków, wprowadzają do całej aranżacji świeżość i wzbogacają ją żywymi akcentami kolorystycznymi. W stroiku na stół warto postawić świecę, która podniesie rangę rodzinnych spotkań, dodając im bardziej uroczystego charakteru, a jednocześnie sprawi, że wnętrze domu będzie wydawało się bardziej przytulne.

Wielkanocny stroik możemy umieścić również na meblu, który chcemy udekorować. To doskonałe rozwiązanie szczególnie wówczas, gdy jadalniany stół zastawiony jest tyloma potrawami, że brakuje na nim miejsca na ozdoby. Położony na komodzie lub parapecie stroik doskonale będzie prezentował się w towarzystwie wielkanocnych figurek, jajeczek bądź koszyczka.

Kolejną propozycją wykorzystania stroika na Wielkanoc jest zawieszenie go na drzwiach. W roli tej świetnie sprawdzą się dekoracje w formie wianków, które przybrane są kolorowymi jajkami lub wiosennymi kwiatami. Tak ozdobione drzwi wejściowe znakomicie się prezentują i wręcz zapraszają, aby przekroczyć ich próg. Dostępnych jest także wiele stroików wielkanocnych na cmentarz, które warto zanieść na groby swoich najbliższych, aby uczcić ich pamięć.

Nowoczesne stroiki wielkanocne - idealna dekoracja na wiosnę

Stroiki wielkanocne wcale nie muszą być dedykowane wyłącznie okresowi świątecznemu. Wiele modeli świetnie sprawdzi się jako dekoracja wiosenna, która będzie mogła zdobić wnętrze naszego domu znacznie dłużej niż przez kilka dni. Dominującym kolorem tego typu kompozycji jest zieleń. Pośród sztucznych liści, pędów lub trawy w stroiku umieszczone są żonkile, hiacynty i inne wiosenne kwiaty w pastelowych barwach lub odcieniach bieli. 
Niektóre stroiki o nowoczesnym charakterze mają formę bukietów. Takie kompozycje kwiatowe to doskonały sposób na udekorowanie półki lub komody w salonie bądź przedpokoju. Możesz postawić je tak po prostu lub włożyć do wazonu i dodatkowo ozdobić świeżymi baziami bądź ulubionymi kwiatami.

Najpiękniejsze gotowe stroiki wielkanocne w sklepie HOMLA

Stroik wielkanocny można przygotować własnoręcznie lub zakupić gotową już kompozycję. W HOMLA dostępna jest szeroka oferta ozdób na Święta Wielkanocne, w tym pięknych i stylowych stroików wielkanocnych na stół, drzwi i meble. Pełne zieleni kompozycje ozdobione są kolorowymi kwiatkami i imitacją jajek przepiórczych, których skorupki nakrapiane są ciemnymi plamkami. Odnajdziesz tu stroiki, które pozwolą Ci stworzyć piękną wielkanocno-wiosenną aranżację niezależnie od stylu, jaki panuje w Twoim domu. Sprawdź naszą ofertę online i ciesz się szybkimi i udanymi zakupami bez kolejek!