Olejki do masażu

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Jakie są korzyści z masażu ciała przy użyciu olejków?

Od wieków wiadomo, że masaż pozytywnie wpływa zarówno na ciało, jak i na ducha. Dziś jest to zabieg często wykonywany w ośrodkach SPA i podczas fizjoterapii. Pobudza wydzielanie endorfin, sprzyja regeneracji ciała, dotlenia, pobudza krążenie i zapewnia przyjemne doznania. Poza wyborem właściwego masażysty warto również zadbać o dobór odpowiedniego olejku do masażu. Oliwka do masażu nawilża skórę i zapewnia odpowiedni poślizg. Produkty zazwyczaj są dostępne w pojemnikach o pojemności 500 ml. W naszym sklepie znajdziesz różne naturalne oleje do masażu.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skład produktów oraz właściwości poszczególnych naturalnych olejków do masażu. Niektóre oleje do masażu są bogate w kwasy omega-3 i omega-6, a także w witaminy. Dostępnych jest wiele naturalnych olejków, które stanowią bazę do masażu, zapewniają gładkość, pomagają uniknąć otarć, a także odżywiają i regenerują skórę. Są to m.in. olej sezamowy, olej z pestek winogron, olejek ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej arganowy czy produkty na bazie oleju słonecznikowego. Popularnymi dodatkami do składników bazowych, znanymi ze swoich właściwości są olejek rumiankowy i olejek lawendowy.

Przed wykonaniem masażu całego ciała lub danej partii, należy rozcierać olejek w dłoniach i w ten sposób podgrzewać go przez chwilę. Olejek sezamowy jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak witaminy i kwasy tłuszczowe. Szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, dzięki czemu może pomóc w ochronie skóry infekcjami. Jego orzechowy aromat wprowadza relaksującą atmosferę. Naturalny olej z pestek winogron jest popularnym olejem do masażu. Jest lekki, nie zatyka porów, jest bogaty w antyoksydanty i witaminę E, posiada właściwości przeciwbakteryjne i redukuje stany zapalne skóry. Doskonale nawilża i zmiękcza skórę. Aby masaż był jeszcze przyjemniejszy, połącz go z olejkami eterycznymi. Olejek migdałowy jest lekki i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Jest wyjątkowo łagodny i odpowiedni dla większości rodzajów skóry, również skóry suchej i wrażliwej, a także skłonnej do alergii. Jest bogaty w witaminy i ma kojący wpływ na skórę. Ma aromatyczny, orzechowy zapach. Olejek jojoba jest popularnym olejem bazowym do masażu. Szybko się wchłania i reguluje produkcję sebum, dlatego idealnie nadaje się zarówno do skóry normalnej, jak i tłustej lub mieszanej. Doskonale pielęgnuje, podnosi poziom nawilżenia i działa regenerująco na skórę. Ma neutralny zapach, dzięki czemu można łączyć go z olejkami eterycznymi, aby uzyskać pożądany aromat. Olejek arganowy jest często wykorzystywany do pielęgnacji skóry i włosów, ale jest również bazowym olejem do masażu. Działa zmiękczająco i jest idealny do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Ma neutralny zapach i można go łączyć z olejkami eterycznymi. Produkty do masażu na bazie oleju słonecznikowego cechują się właściwościami nawilżającymi.  Jest zazwyczaj łagodny i bezpieczny dla większości typów skóry. Jest także powszechny i łatwo dostępny.

Po wyborze odpowiedniej bazy warto zadbać podczas masażu o zapach i nasze indywidualne potrzeby. Naturalny olejek rumiankowy jest wyciągiem z kwiatów rumianku, który ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i łagodzące. Wspaniale regeneruje skórę. Można go rozcieńczyć innym olejem do masażu. Olejek lawendowy to popularny olejek eteryczny, który możesz rozpuścić z innym produktem do masażu. Jest antyseptyczny, ma lecznicze właściwości przeciwbakteryjne i przeciwpasożytnicze. Jest wykorzystywany w aromaterapii. Taki masaż oddziałuje korzystnie przy łagodzeniu stresu i przywraca równowagę emocjonalną.

Olejki do masażu — do jakich partii ciała możesz je wykorzystać?

Istnieje wiele technik masażu terapeutycznego i relaksacyjnego, podczas których warto zadbać o odpowiedni olejek do masażu skóry. Partia ciała, której masaż najczęściej się przyda, to oczywiście plecy. Podczas masażu zapewnij sobie ciszę, spokój i ogranicz niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Odpowiednie ugniatanie pleców przez masażystę lub bliską osobę pomoże uśmierzyć ból, zredukować stres i odprężyć się. Masaż karku szczególnie dobrze sprawdzi się po ciężkim dniu pracy lub wysiłku fizycznym. Odpręża, relaksuje i wzbudza pozytywne nastawienie. Samodzielnie możesz wykonać także masaż antycellulitowy brzucha i ud. Poleca się wykonywanie go w celu stymulacji krążenia krwi i przepływu limfy w organizmie oraz rozluźnienia tkanki tłuszczowej. Odpowiedni masaż, szczególnie taki z użyciem olejków do skóry, pomaga zredukować cellulit.

Poza tradycyjnym masażem wykonywanym ręcznie, popularną techniką jest także masaż bańką chińską. W tym masażu wykorzystuje się specjalne bańki szklane lub plastikowe, które wytwarzają podciśnienie i dają ssący efekt na skórze. Bańkowanie stosuje się w celu złagodzenia napięcia mięśniowego, poprawy krążenia krwi i redukcji stanów zapalnych.