W okresie BLACK FRIDAY i bezpośrednio po, czas realizacji zamówień może się wydłużyć! Więcej informacji znajdziesz tutaj

Więcej widoków

TULUM Krzesło szare 51x46x82 cm

99,00 zł

Ref: DMEKRZE157327

Ean: 5902869933510

DARMOWA DOSTAWA więcej informacji
od99PLN
Sprawdź dostępność
w salonach stacjonarnych

Opis

Szczegóły

Krzesło TULUM w szarym kolorze wykonane z tworzywa sztucznego i drewna bukowego.
Parametry:
Wysokość siedziska: 43 cm
Wysokość całkowita: 83 cm
Wymiary siedziska 40x46 cm


Krzesło TULUM w kolorze szarym zostało zainspirowane jednym z najpopularniejszych projektów wybitnego architekta Charles’a Eames’a. Skupiał się on nad konkretną ludzką potrzebą oraz nad jej rozwiązaniem. Razem z architektem Eero Saarinenem, stworzył nowoczesne meble, idealne do modernistycznego salonu lub jadalni. Charles i Eero wykorzystali tym celu własnoręcznie stworzone autoklawy, prasy i formy. Dzięki zleceniom od amerykańskiego wojska i drugiej nagrody w konkursie zorganizowanym przez amerykańskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Wzrastająca popularność Eames’a umożliwiła współpracę z międzynarodową firmą meblarską. W jej wyniku zrezygnowano z pierwotnego pomysłu wykonania siedziska krzesła ze stali nierdzewnej, ponieważ materiał był zbyt nieprzyjemny w codziennym użytkowaniu. Zdecydowano, że to nowoczesne krzesło do jadalni zostanie wykonane z włókna szklanego. Po wielu latach testów i prób udało się uzyskać właściwy kształt, uformowany z jednolitej formy. W tamtych czasach był to rewolucyjny koncept, przyćmiewający popularne wówczas meble ze sklejki.

Po uformowaniu odpowiedniego kształtu, krzesło było malowane proszkowo. Eemes wraz z żoną Ray kontrolowali każdy etap procesu produkcyjnego, w tym również wybór właściwego odcienia krzeseł. Architekci spędzali wiele godzin pracując z prototypami, aby osiągnąć właściwą równowagę koloru i włókna szklanego przed wyprodukowaniem krzeseł na większą skalę.

Włókno szklane jest lżejsze i bardziej wytrzymałe niż stal. Jest także praktyczniejsze i cieplejsze w odbiorze. Pierwsza wersja krzesła została wyprodukowana w 1950 roku i można ją było wyposażyć w różnego rodzaju nogi – drewniane, metalowe, czy na biegunach. W wyniku rezygnacji Charles’a Eames’a z projektu w 1989 roku, na całym świecie zaczęły pojawiać się jego repliki. Szare krzesło TULUM pozostaje wierne oryginalnemu wzornictwu. Górna część siedzenia wykonana jest z formowanego wtryskowo polipropylenu, wytrzymałego, ale elastycznego materiału, odpornego na zginanie i wgniecenia. Krzesło jest dostępne w kilku wybranych kolorach. Łatwe do utrzymania w czystości krzesła TULUM zapewniają komfort i styl przy minimalnej konserwacji.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Waga 5 kg
Kolekcja BASIC
Kolor szary
Długość 85 cm
Średnica 51 cm
Linia BASIC
Materiał plastik

Właściwości i Pielęgnacja

Dostawa i zwrot

Przecierać wilgotną szmatką.